
Зупинили автобус із військовими: на Чернігівщині затримали озброєних чоловіків, які намагалися "викрасти" мобілізованих
На Чернігівщині двоє чоловіків, представившись поліцейськими, зупинили автобус із військовослужбовцями. Погрожуючи зброєю, вони намагалися "визволити" від ТЦК двох мобілізованих, але були затримані правоохоронцями
Про це інформує Національна поліція України.
Інцидент стався 9 лютого близько 02:00, коли до поліції надійшло повідомлення від військових про те, що водій легкового автомобіля Audi "підрізав" автобус із військовими.
Двоє молодиків у цивільному одязі вийшли з машини, представилися поліцейськими та показали фальшиві посвідчення. Вони вимагали від старшого групи військовослужбовців передати їм двох мобілізованих, погрожуючи відкрити вогонь на ураження.
Вивівши двох чоловіків з автобуса, нападники посадили їх у свою автівку та поїхали в невідомому напрямку.
У ході слідства було встановлено, що зловмисники діяли за попередньою змовою з іншими особами, плануючи інсценувати затримання військових з метою уникнення їх прибуття на службу. За реалізацію цього плану вони мали отримати по 5 тис. доларів за кожного з викрадених.
В результаті спецоперації, яка проводилася спільно зі спецпідрозділом поліції КОРД, правоохоронці розшукали й за ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України затримали чоловіків у Київській області. Серед затриманих – мешканці Київщини та Києва, 1990 та 2003 років народження.
"Крім того, у порядку ст. 208 затримано одного з військовозобов’язаних. Заходи щодо встановлення місцезнаходження іншого тривають", - зазначили правоохоронці.
Під час обшуку автомобіля Audi слідчі виявили та вилучили пристрій для відстрілу патронів з гумовими кулями ФОРТ-12Р, карабін, імітаційно-тренувальну гранату "Піро-5М", посвідчення начальника з фізичної безпеки приватної установи, посвідчення кореспондента та посвідчення водія-волонтера однієї з громадських організацій.
Слідчі внесли інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами злочинів, передбачених ч. 2 ст. 353 Кримінального кодексу України (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, пов'язане з використанням службового посвідчення працівника правоохоронного органу) та ч. 1 статті 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період). Санкція тяжчої зі статей передбачає покарання до 8 років позбавлення волі.
Додатково відкриті провадження за фактами дезертирства двох військовослужбовців, тобто самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби, а також нез’явлення з тією самою метою на службу (ст. 408 Кримінального кодексу України).
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- У Чернігові місцевий розпилив в обличчя військовослужбовця ТЦК та СП перцевий балончик, а також погрожував йому телескопічним кийком.
- Актуальне
- Важливе











