
"Тиша, народжена спогадами": у Києві відкриється виставка творів людей з ментальною інвалідністю
У Києві в Good Bread Hub відкриється виставка "Тиша, народжена спогадами", що об’єднає цифрове мистецтво, живопис, колаж, ілюстрацію й оповідання, створені митцями з ментальною інвалідністю
Про це Еспресо повідомили організатори виставки.
27 березня о 18:00 в Good Bread Hub у Києві відбудеться відкриття поп-ап виставки творів людей з ментальною інвалідністю "Тиша, народжена спогадами". У межах події запланована також презентація зіна "Щури" Дениса Бржезицького та пісні "Остання дріада" Владима Сокола.
"Якщо притулитись до берези спиною, обійняти руками позаду, закрити очі та прислухатись — можна відчути її шепіт", — так кажуть народні повір’я, які передають ідею єднання людини з природою.
"Тиша, народжена спогадами" — це розмова, яку людина веде з природою. Вона може бути напівпошепки або гучною, наповненою сумнівами, спогадами, мріями чи протестом. У цій розмові немає єдиного наративу: хтось поринає у шелест листя, єднаючись із лісом, хтось критикує руйнування довкілля, хтось знаходить у природі сакральне. Деякі митці звертають увагу на деталізацію флори й фауни, а хтось абстрагується, знаходячи візуальну мову для невимовного.
Експозиція об’єднує цифрове мистецтво, живопис, колаж, ілюстрацію й оповідання. Роботи створені митцями з ментальною інвалідністю, і це нагадує нам про те, що їхній досвід — це не окремий світ, а частина спільного соціального простору. Вони переживають ті самі екологічні тривоги, війни, радощі та пошуки сенсу. Ця виставка — не про іншість, а про спільність.
Авторами виставки стануть Денис Бржезицький, Тарас Гуцол, Андрій Нещеретов, Марія Письменна, Петро Славинський, Владим Сокол, Bromden.
Фото: надане організаторами виставки
Глядачам пропонується не лише побачити мистецтво, а й долучитися до розмови, залишивши власні спогади на пергаменті, який є частиною експозиції. Це можливість відчути, що кожен голос — важливий, а кожен спогад — має значення. В межах події відбудеться також презентація зіна "Щури" та пісні "Остання дріада".
Зін "Щури" — це шість розповідей у жанрі напруженого містичного трилера. Токсичні речовини поступово розчинились у середовищі навколо закинутого заводу, спричинивши мутацію місцевої популяції щурів. Деяким людям не вдалося врятуватися від голоду монстрів. Оповідачами у кожній частині виступають свідки страшних подій.
Пісню "Остання дріада" виконає її автор Владим Сокол. Це саундтрек до радіоп’єси "Остання дріада" Петра Славинського, що розповідає про загибель родини верб від рук лісоруба та подорожі дріади Івен у жорстокий світ людей.
Фото: надане організаторами виставки
Відкриття виставки "Тиша, народжена спогадами" відбудеться 27 березня з 18:00 до 20:00 в Good Bread Hub (Київ, вул. Алматинська, 2/1). Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Після відкриття переглянути експозицію можна до 20 червня за запитом через ту саму форму.
Good Bread — інклюзивна платформа, яка відкриває можливості для людей з ментальною інвалідністю. В Україні для людей з аутизмом, синдромом Дауна чи розумовими порушеннями більшість дверей залишаються зачиненими. Однак вони, як і всі, прагнуть бути частиною суспільства, і мають на це повне право. З 2017 року Good Bread надала більш ніж 70 людям з ментальною інвалідністю можливість реалізації, розвитку та соціальної інтеграції.
З лютого 2024 року в Good Bread Hub працює художня майстерня Ar/Br — простір для початківців і митців, що практикують. Тут люди отримують доступ до матеріалів, бібліотеки, професійної кураторської підтримки та, головне, можливість творити й бути почутими.



- Актуальне
- Важливе






