Лазебна назвала фактори стримування росту прожиткового мінімуму в Україні

Основним стримуючим фактором для підвищення прожиткового мінімуму в Україні є те, що до нього прив'язана велика кількість виплат

Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.

Згідно з повідомленням, реальний прожитковий мінімум в Україні більше ніж удвічі перевищує законодавчо встановлений. При цьому основним стримуючим фактором щодо наближення цього показника до його фактичного значення є те, що до величини прожиткового мінімуму прив'язано понад 180 різноманітних видів виплат, частина з яких не має жодного відношення до прожиткового мінімуму як до базового стандарту. Мова йде про штрафи, збори, грошові стягнення тощо.

При цьому будь-яке збільшення прожиткового мінімуму автоматично призведе до перерахунку значної кількості виплат та необхідності пошуку додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, прожитковий мінімум має бути основою для визначення розмірів соціальних гарантій і доходів, які є основним джерелом доходу людей.

"Це, зокрема, мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія за віком та інші державні соціальні допомоги. Тому важливо, щоб розмір прожиткового мінімуму був достатнім для задоволення будь-яких базових потреб людей та був засобом для запобігання і скорочення масштабів бідності", - цитує пресслужба слова Лазебної.

Відтак, нагадали у пресслужбі, відомство розробило низку законопроєктів, які направлені впорядкування сфери застосування прожиткового мінімуму та підвищення його розміру.

Зокрема, ці документи передбачають нову методологію визначення прожиткового мінімуму та його застосування виключно для основних соціальних гарантій: мінімальної зарплати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є основним джерелом доходів. При цьому пропонується встановлення окремих базових величин для соціальних виплат населенню, соціальних виплат на дітей, а також для грошових платежів, стягнень та адміністративних зборів.

При цьому, підкреслили у пресслужбі, жодна із соціальних виплат, які на сьогодні одержують громадяни, не буде зменшена.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb