Ми згаяли 30 років, але ще маємо шанс відновити виробництво власних вакцин, - директор Інституту біохімії НАНУ Комісаренко

Директор Інституту біохімії ім. Палладіна Національної академії наук України Сергій Комісаренко заявив, що за 30 років незалежності в Україні було знищене виробництво вакцин, але за підтримки медико-біологічних наук є шанс відновити цю галузь

Про це Комісаренко заявив в ефірі програми  "Коментар з Христиною Шкудор" на Еспресо.TV.

"На жаль, за 30 років незалежності Україна втратила промисловість, яка може виробляти вакцини. Але на сьогоднішній день міністерство охорони здоров'я України працює над розробкою вітчизняної вакцини від COVID-19. Вчора відбулась досить плідна нарада з прем'єр-міністром України за дорученням президента Зеленського, на якій обговорювалося питання виробництва власної вакцини, яку розробляв спільний україно-американський консорціум", - розповів Комісаренко.

За словами науковця, розробка такої вакцини є досить унікальною, адже вакцина спрямована проти того типу протеїну вірусу, проти якого жодна в світі вакцина не розробляється.

Комісаренко зауважив, що майже 300 прототипів вакцин у світі спрямовані проти так званого шипоподібного С-протеїну, який бере участь у взаємодії з іншими клітинами людини.

"Більшість вакцин у світі спрямовані проти С-протеїну. Вакцина, про яку я говорив, спрямована проти М-протеїну - протеїну нуклеокапсиду, який прикриває нуклеїнову кислоту. Чи буде така вакцина дієвою проти вірусу, зможуть показати тільки клінічні випробування. Але нарада з прем'єр-міністром була присвячена тому, щоб Україна почала відновлювати виробництво вакцин", - сказав Комісаренко.

Директор Інституту біохімії ім. Палладіна впевнений, що тільки за підтримки медико-біологічних наук в Україні виробництво вакцин буде відновлене, оскільки над створенням вакцин працюють вчені, а вже потім фармацевтичні компанії починають масове виробництво та розповсюдження препаратів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb