Мінекономіки зберегло прогноз зростання ВВП України у 2021 році

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зберегло прогноз зростання ВВП України на 4,6% у 2021 році

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

"На 2021 рік ми зберігаємо прогноз росту економіки України у 2021 році на 4,6% ВВП", - цитує пресслужба слова голови відомства Ігоря Петрашка.

У Мінекономіки нагадали, що, згідно з уточненими даними Державної служби статистики, падіння ВВП за 2020 рік складає 4%, що виявилося дещо кращим за оцінки Мінекономіки, які передбачали падіння ВВП на 4,2%.

За інформацією відомства, підтримкою економіки виступав внутрішній споживчий попит. Так, споживчі витрати за підсумком року зросли на 1,6% в умовах підвищення мінімальної, та, відповідно, середньомісячної заробітної плати, зростання якої за підсумком року склало 7,4%. Також важливу роль, додали у пресслужбі, зіграла підтримка з боку держави, зокрема пріоритетність розподілу бюджетних коштів на забезпечення медичних потреб та відбудову транспортної і соціальної інфраструктури, а також на підтримку населення та бізнесу.

Водночас падіння ВВП сформували в основному низька інвестиційна активність в реальному секторі економіки через втрати бізнесу. Так, найглибше падіння з основних складових ВВП спостерігалося з боку інвестиційного попиту. Причиною падіння ВВП також стали негативні результати зовнішньоекономічної діяльності через відносно низький зовнішній попит та світові протекціоністські тренди. Зазначається, що падіння експорту товарів та послуг за підсумком року становило 5,6% при більших темпах падіння імпорту - на 9,6%.

За даними пресслужби, у галузевому розрізі найвідчутнішого удару від впливу карантинних обмежень зазнала переважно сфера послуг. Зокрема, сфера організації харчування за обсягом скоротилася на 28,5%, сфера транспорту - на 16,4%.

Менших витрати зазнали галузі, що переважно орієнтовані на внутрішній ринок та ті, що змогли швидко адаптувати свою діяльність до нових умов, застосовуючи цифрові технології в умовах дистанціювання. До таких галузей належать фармацевтичне та хімічне виробництво, ІТ-сектор, фінансова сфера та сфера охорони здоров'я.

Зазначається також, що у 2020 році збільшили обсяг виробництва такі сфери, як будівництво (+5,2%), оптова та роздрібна торгівля (+4,9%), а також інформація та комунікація (+2,3%).

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb