Мін'юст США при Трампі таємно стежив за журналістами: редакція заявляє - писали про розслідування ексдиректора ФБР щодо Гілларі Клінтон

Протягом 4 місяців у 2017 році Мін'юст США таємно вилучав записи телефонних розмов журналістів The New York Times, які оприлюднили матеріал про розслідування ексдиректора ФБР Джеймса Комі щодо екскандидата в президенти від Демпартії Гілларі Клінтон у 2016 році

Про це журналісти The New York Times заявили у статті, посилаючись на підтвердження факту стеження з адміністрації президента США Джо Байдена.

"Міністерство юстиції Трампа таємно вилучало телефонні записи чотирьох репортерів The New York Times за майже чотири місяці у 2017 році в межах розслідування фактів витоку інформації", - зазначається в публікації. 

Інформація про це стала відомою після того, як адміністрація Байдена надіслала газеті офіційне оповіщення про це.

Мін'юст США не повідомив, за якою статтею проводиться розслідування та стеження за журналістами. Але склад журналістів, за якими стежили, а також терміни стеження свідчать про те, що розслідування стосувалось підготовки журналістами матеріалв у яких вони звинуватили тодішнього директора ФБР Джеймса Комі в політично ангажованій справі проти Гілларі Клінтон під час президентських виборів 2016 року.

Мова йде про розслідування ФБР щодо використання приватної пошти Гілларі Клінтон для ділової переписки, коли та займала посаду держсекретаря в адміністрації Барака Обами.

Головний редактор американського видання Дін Баке (Dean Baquet) засудив дії адміністрації Трампа.

"Вилучення записів телефонних розмов журналістів суттєво підриває свободу преси", - заявив Баке.

За його словами, це загрожує тим, що джерела більше не надаватимуть важливу інформацію про те, що чинить уряд, і це буде приховано від громадськості.

Головний редактор видання також заявив, що очікує від Мін’юсту роз’яснень, чому були вжиті такі дії, а також які кроки застосовуються, щоби такого не сталося в майбутньому.