Молдова заявляє, що Україна не ділиться інформацією про викрадення судді-втікача Чауса

Молдавська сторона стверджує, що Україна ігнорує їх запити по розслідуванню викрадення судді-втікача Миколи Чауса

Про це пише Newsmaker.

Прокуратура по боротьбі з оргзлочинністю і особливих справах Молдови підтвердила, що відправила Україні доручення про надання міжнародної правової допомоги в розслідуванні викрадення судді-втікача Миколи Чауса. У відомстві заявли, що подали запит Україні ще у квітні.

Також там розповіли, що українські колеги не відповіли на поставлені запитання. Молдавська сторона заявляє, що українські колеги попросили їх додаткову інформацію про докази у кримінальній справі і відзначили, що не можуть розголошувати інформацію про українських громадян, пославшись на "захист персональних даних".

"Таким чином, діалог у цій кримінальній справі не може значно допомогти успіху розслідування", - відзначили у прокуратурі Молдови.

Також прокурори наголосили, що продовжують розслідування, в тому числі проти двох підозрюваних, яких затримали.

Молдавські правоохоронці запросили інформацію про Миколу Чауса та ще про 12 громадян України і двох співробітників українського посольства в Молдові. Прокурори прикріпили до запиту копії паспортів та попросили українських колег повідомити, чи збігаються номери паспортів з фотографіями власників. Також прокурори запросили інформацію про 2автомобілі Toyota Rav 4, які перетинали кордон з Молдовою.

Відзначимо, імена чотирьох осіб із запиту вже фігурували в журналістських розслідуваннях про зникнення Чауса. Йдеться про Едуарда Ставицького, Олексія Нечаєва, Олексія Сотникова і Юрія Коваленка. Так, журналісти RISE Moldova і "Слiдство.інфо" писали, що Ставицький і Коваленко пов'язані з українською розвідкою. Коваленко навіть підтвердив журналістам, що з 24 березня по 3 квітня перебував в Кишиневі, але свою причетність до роботи спецслужб і викрадення Чауса залишив без коментарів. Людину з такими ж даними, як в закордонному паспорті Ставицького, журналістам не вдалося знайти.

Читайте також: Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екссуддю Чауса, - Слідство.Інфо

Крім того, журналісти з'ясували, що Сотников і Нечаєв прибули до Молдови 24 березня. Джерела в українських правоохоронних органах повідомили RISE Moldova, що в українському реєстрі платників податків немає людей на ім'я Олексій Нечаєв і Олексій Сотников з такими ж даними, як в паспортах, за якими вони перетнули кордон Молдови. Крім цього, паспорт Олексія Нечаєва - перший закордонний документ, який коли-небудь реєстрували на цю людину. Також в українських реєстрах немає інформації про орган, що видав посвідчення особи на ім'я Олексія Сотникова.

Про те, що молдавські правоохоронці цікавляться діяльністю військового аташе українського посольства Сергія Сметанюка, раніше писав NM. Це випливає з доповідної записки до Києва посла України Марка Шевченка. Він зазначив, що отримав ноту з проханням зняти дипломатичний імунітет зі Сметанюка і обшукати його автомобіль.