На Запорізькому напрямку Сили оборони України просунулися вперед та змусили ворога покинути деякі позиції. Колонка Сергія Згурця

На Запорізькому напрямку Сили оборони провели заходи навколо Роботиного, відбили атаки противника та просунулись у районі Вербового

Ситуація на фронті

Сьогодні Генштаб ЗСУ повідомив, що Сили оборони провели заходи навколо Роботиного. Зауважимо, тривалий час ворог намагається з флангів тиснути на плацдарм ЗСУ і за допомогою атак десантно-штурмових полків російської армії ускладнити стан наших позицій, аби далі цей плацдарм зрівняти. 

На Запорізькому напрямку Сили оборони відбили атаки противника в напрямку Роботиного. Тобто ворог тиснув із заходу, але атаки було відбито. Також були повідомлення з Вербового, біля Роботиного, що Сили оборони України просунулися вперед, змусивши ворога покинути деякі позиції. Це якраз на схід від Роботиного, де наші підрозділи зайшли в першу лінію оборони противника та закріпилися там. Пізніше ЗСУ потіснили й зараз, ймовірно, на цій ділянці фронту українські військові мають відповідні можливості.

Постійні контратаки тривають. Тому подальша ситуація залежатиме від наявності сил, резервів і ефективності використання артилерії.

Головна мета засідання Ради Україна - НАТО

Якщо пропозиція України буде прийнята, засідання Ради Україна - НАТО буде скероване на заходи, пов'язані з посиленням ППО. Рада збереться на надзвичайне засідання через атаки РФ на Україну, аби пришвидшити передачу нових зразків ЗРК від партнерів, а також пришвидшити процеси, пов'язані з підготовкою пілотів для використання F-16 у системі ППО. Важливо, щоб цей механізм дав результати та посилив протиповітряну оборону.

Законопроєкт про мобілізацію: військові та політичні реалії

Зараз обговорюється законопроєкт про мобілізацію. Сьогодні нардеп Гончаренко повідомив, що вже є друга версія законопроєкту, де змінюються і зміщуються окремі акценти.

Його обговорюють військові. Сьогодні потрібно змінити насамперед назву закону на "Закон про рекрутинг", а влада має почати з себе.

"Є внутрішні резерви Міноборони, Генштабу ЗСУ, апарату Головнокомандувача, де можна вивільнити частину людей і направити на підсилення тих підрозділів, які вони вважають за необхідне посилити. Органи державної влади так само можуть замінити частину людей жінками, частину добровольців долучити до війська та інших ми можемо вивільнити, провівши реформи в секторі безпеки та оборони, зокрема, систему речового і квартирного забезпечення потрібно ліквідувати", - вважає заступник командира артилерійського дивізіону, майор, народний депутат України VIII скликання Павло Кишкар.

За його словами, людей потрібно вивільнити та направити після навчання на посилення тих підрозділів, які цього потребують, а ці речі замінити виплатами. Якщо йдеться про речове майно, то мають бути дві виплати - літня і зимова. Якщо йдеться про квартирне забезпечення, то потрібно замінити його одноразовою виплатою на купівлю житла. 

"Влада має показати своїм прикладом, як можна долучатися до мобілізації. Органи місцевого самоврядування, органи державної влади, Міноборони, Генштаб ЗСУ, МВС та інші військові формування, які залучені до сектору безпеки та оборони і здійснюють відбиття військової агресії, повинні показати приклад. Ми маємо запрошувати людей, проводити рекрутинг серед молодих людей і тих, що бажають бути залученими", - зазначив Павло Кишкар.

Діяльність Державної прикордонної служби

Є ціла низка питань щодо перетину кордону. Людей, які незаконно виїхали з України, можна повернути без санкцій, але з однією умовою - проходження служби у війську. 

"Сьогодні з'явилася ціла низка гнівних коментарів про діяльність Державної прикордонної служби. Речник ДПСУ Андрій Демченко наговорив на статтю чи дві, бо бездіяльність Держприкордонслужби і її посадових осіб може полягати в тому, що вони досі не зробили реєстр багатодітних батьків. Якщо ви не зробили цей реєстр і сумніваєтесь у документах, які люди надають і вимагаєте довідку з ТЦК, яка на ваш погляд може бути підробкою, то це бездіяльність саме працівників і посадових осіб ДПСУ. Прошу ДБР звернути на це увагу і розібратися звідки це бажання у Держприкордонслужби перевищити свої повноваження", - зауважив Кишкар.

На його думку, нововведення можуть змінити позицію щодо закону і щодо сприйняття суспільством процесу залучення людей до війська. Велика частина посад, навіть у військах, може бути замінена жінками. 

"Ми боремося за вільний світ, демократичні цінності, збереження своєї історичної спадщини й ідентичності себе як українців, але боремося методами РФ. Так не можна, ми повинні змінити підхід до залучення людей у військо", - резюмував він.