Науковці оприлюднили найбільшу карту темної матерії Всесвіту: для цього комп'ютер проаналізував 100 млн галактик

Створена науковцями мапа відображає 25% неба Південної півкулі

Про це пише Sky News, передає "Укрінформ".

Для того, щоб створити карту темної матерії, науковці задіяли суперкомп'ютер, який проаналізував випромінювання 100 млн галактик.

"Більшість матерії у Всесвіті - це темна матерія. Це справжнє диво, що можна подивитися на ці величезні приховані конструкції у великій частині нічного неба. На нашій карті, на якій в основному зображена темна матерія, бачимо модель, як і з видимою матерією, а саме: структури, схожі на павутину з щільним скупченням матерії, які розділені великою порожнечею" - зазначив дослідник Найл Джеффрі.

Вчені аналізували, як маса темної матерії у войдах - беззоряному просторі між скупченнями галактик - впливає на рух фотонів та реліктове випромінювання від далеких зір.



Фотографування неба здійснювалося за допомогою 4-метрового телескопа імені Віктора Бланко, розташованого в Міжамериканській обсерваторії Серро Тололо (CTIO) в Чилі, оснащеного Dark Energy Camera (DECam, з англ. - "камера темної енергії").

"На нашій карті, яка в основному показує темну матерію, ми бачимо подібний зразок, як і з видимою матерією, - структуру, схожу на павутину, з щільними скупченнями речовини, розділеними великими порожнинами без неї.

"Спостереження за цими структурами космічного масштабу може допомогти нам відповісти на фундаментальні питання про Всесвіт", - поділився Джеффрі.

Про існування темної матерії можна судити з того, як рухаються галактики - вони залишаються разом, а ті, що в скупченнях, рухаються швидше, ніж очікувалося. Інший автор статті, професор Офер Лахав, голова консорціуму DES UK, а також член команди фізики та астрономії UCL сказав: "Видимі галактики утворюються в найщільніших областях темної матерії.

"Коли ми дивимося на нічне небо, ми бачимо світло галактики, але не навколишню темну речовину, як дивлячись на вогні міста вночі", - каже вчений.