Експерт: Щасливий Курченко не компенсує Януковичу розвалу нафтопереробки

Незважаючи на оптимістичну статистику Міністерства енергетики та вугільної промисловості українська нафтопереробна галузь в кризі і відродити її можна але тільки при наявності прозорої і зрозумілої стратегії розвитку як економіки в цілому, так і нафтопереробної галузі зокрема.

Таку думку Еспресо.TV висловив аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

За словами експерта  ситуація, коли 6 великих НПЗ майже не працюють тільки дивом не призвела до негативних наслідків для влади.

“Українські заправки зуміли швидко переорієнтуватися на зарубіжну продукцію, тому не було черг на заправках. Цього найбільше боїться влада. Це дуже важливий момент, по суті повинно працювати виробництво в Україні. Шість великих заводів в Україні мають працювати, переробляти привізну нафту, отримувати якісний продукт і експортувати. Ми повинні експортувати до Європи, Прибалтики”, - прокоментував Сіренко.

За даними Сіренко в 2008 році Україна імпортувала 30% нафтопродуктів, в 2011 — 50%, а в 2013 імпорт взагалі зросте до 75%.

“Україні потрібно робити швидко план реабілітації. Подивитися на досвід нафтових сусідів таких як Росія і Казахстан. І на не нафтових сусідів, таких як Білорусь, якій власного видобутку не вистачає також як і нам”, - вважає аналітик.

Ефективними пільговими методами Сіренко вважає зменшення фіскального навантаження, як по частині сировини так і обладнання, яке необхідно для роботи.

Сьогодні в Міненерго повідомили, що в жовтні 2013 року в порівнянні з вереснем українські нафтопереробні заводи збільшили переробку нафти на 42,1 %, до 385,3 тис. т. ростання відбулося за рахунок збільшення завантаження заводів які належать  "ВЕТЭК" Сергія Курченка,  зокрема Одеського НПЗ на 194,2 % , до 173 тис. т.

Цей різкий стрибок експерт також підтвердив роботою НПЗ Курченка. “Таке зростання можна пояснити запуском Одеського НПЗ. Переробка в Одесі почалась ще в кінці вересня, в середині жовтня завод вийшов на режим і дав першу продукцію. Новий господар запустив завод”.