Китай відправив "Варяг" у зону територіальної суперечки з Японією

Авіаносець "Ляонін" у супроводі есмінців "Шеньян" і " Шицзячжуан " минув Тайванську протоку по дорозі в Південно-Китайське море, де нещодавно Китай створив зону протиповітряної оборони

Авіаносець "Ляонін" - це колишній важкий авіанесучий крейсер "Варяг", будівництво якого почалося в 1985 році у Миколаєві (тоді він називався "Рига"), який згодом був проданий Китаю для створення "плавучого центру розваг". Після добудови, 25 вересня 2012 року був поставлений та прийнятий на озброєння ВМС Народно-Визвольної армії Китаю.

За офіційними даними, авіаносець повинен провести «науково-дослідні випробування» і тренування. Передислокацію авіаносця засудили Філіппіни і Тайвань.

Минулого тижня Пекін опублікував карту зони протиповітряної оборони над Східно- Китайським морем, в яку було включено простір над спірними островами Дяоюйдао / Сенкаку .

Згідно з новими вимогами, всі повітряні судна, що входять в зону ППО, заздалегідь зобов'язані надавати Китаю дані про свій маршрут.

Раніше представники США заявили, що не мають наміру дотримуватися кордону оголошеної Китаєм "розпізнавальної зони ППО", і декілька днів тому довели це прольотом дальніх бомбардувальників.

Острови, в Японії відомі як Сенкаку, а в Китаї як Дяоюйдао, - джерело зростаючої напруги у китайсько-японських відносинах .

Суперечки про їх територіальну приналежність йдуть вже кілька десятиліть.

У 2012 році японський уряд придбав три острови з архіпелагу у їх власника, громадянина Японії, що викликало масові протести в Китаї.

З того часу китайські кораблі постійно здійснюють рейди в райони, які Японія вважає своїми територіальними водами.

У вересні нинішнього року Японія заявила, що буде відкривати вогонь по будь-яким безпілотникам, які опиняться в повітряному просторі країни, після того як китайський безпілотний літак впритул наблизився до спірного архіпелагу .

Китай у свою чергу заявив, що будь-яка спроба Японії збити китайський літак буде вважатися початком військових дій.