live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Der Spiegel: АНБ приглядає за власниками iPhone

Американське Агентство національної безпеки в 2008 році розробляло програмне забезпечення для розміщення в Apple iPhone

Це ПЗ дозволяло відомству отримувати практично повний контроль над пристроєм, в тому числі читати текстові повідомлення, голосову пошту, віддалено включати камеру і мікрофон, а також виконувати інші операції. З такими даними виступив учора німецький журнал Der Spiegel.

За даними видання, розроблений код отримав назву DropOutJeep, він був створений в надрах відомства і призначався для розміщення в iPhone ще на етапі виробництва апарату. Такі дані випливають з документів АНБ від 1 жовтня 2008 року. Серед інших можливостей програми також називається віддалене розміщення і читання файлів на пристрої iPhone, отримання адресної книги користувача та ідентифікація місцезнаходження пристрою за найближчою стільниковою вишкою. Вбудована програма також дозволяла без повідомлення користувача читати SMS, отримувати доступ до GPRS-трафіку, причому всі перехоплювали дані передавалися оператору коду в зашифрованому вигляді.

Відзначимо, що в документі йдеться саме про GRPS, а не про 3G, так як документ датований 2008 роком. Нагадаємо, що перше покоління iPhone було випущене в 2007 році, тоді як iPhone 3G з'явився в середи 2008 року.

На сайті Der Spiegel також наводиться детальна інфографіка того, як саме працював шпигунський модуль в iPhone. У ній зазначено, що код заточений на роботу з деякими моделями мережевого устаткування Cisco, де також були розміщені шпигунські закладки, і деякими моделями інших мережевих пристроїв і серверів.

Одночасно з цим, німецьке видання відзначає, що всі ці операції велися в рамках більш глобальної кампанії Tailored Access Operation (TAO), в якій АНБ також встановлювало шпигунське обладнання в центрах комутації BlackBerry. З документів випливає, що бекдори присутні в розробках Apple, Cisco, Dell і Huawei. Однак у матеріалах не зазначається, що бекдори були створені за домовленістю з виробниками.

У компанії Apple виступили з офіційним спростуванням статті в Der Spiegel, заявивши, що вони ніколи не працювали з АНБ над розміщенням шпигунського софта в iPhone1 . «Компанія нічого не знала про існування шпигунських програм для iPhone. Ми використовуємо всі наші ресурси для того, щоб оберігати наших клієнтів від загроз безпеки, незалежно від того, хто саме за ними стоїть», - заявила прес-секретар Apple Крістін Хуге.

У Cisco також заявили, що були не знайомі з програмами АНБ з пошуку вразливостей в роутерах компанії. «На даний момент у компанії немає якихось відомостей про нові вразливості в наших продуктах, якщо такі дані з'являються, ми негайно працюємо над ними», - заявили в Cisco.

Все по темі

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати