У Львові видали послання Шептицького, присвячені війні та Голодомору

Вперше видані історично-богословські праці увійшли до четвертого тому "Пастирських послань митрополита Шептицького", який завершує проект видання пастирських праць митрополита

У Львові опубліковано історично-богословські праці митрополита Андрея Шептицького, які раніше не видавалися, повідомляє Радіо Свобода. Ці твори увійшли у четвертий том «Пастирських послань митрополита Шептицького», який щойно вийшов і завершує проект видання пастирських праць митрополита.

Як відомо, у трьох попередніх збірниках праць знаходяться всі декретові послання Шептицького з часу, коли він став предстоятелем УГКЦ 17 січня 1901 року. Четвертий том містить спільні пастирські послання митрополита та єпископату у період з 1905 до 1944 років. Зокрема, у збірник увійшло послання з приводу початку Першої Світової війни,послання 1933 року з приводу Голодомору в Україні, послання 1938 року з приводу хрещення Русі.

У другій частині четвертого тому містяться історично-богословські праці Шептицького, які збереглись в історичному архіві у Львові. На даний момент виявлено вісімдесят одну раніше неопубліковану працю. Серед них - катехизм, написаний Шептицьким з 1902 по 1904 роки, духовні вправи (документи 1913, 1935 1939 років), «Догматичні основи моральності», про Апостола Якова, «З викладів про аскетику Апостола Павла», «Розмови Христа з Никодимом», а також передмова митрополита до аскетичних творів Василія Великого.

Найбільш вагомою працею, яка увійшла до четвертого тому, вважається біографічний нарис Шептицького про митрополита Києво-Галицької митрополії, предстоятеля УГКЦ Йосифа Веніамина Рутського (1574-1637 рр.), який розбудовував Святотроїцький монастир, реформував чин василіян УГКЦ і працював над реорганізацією церкви і освіти за західними зразками.