live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Через девальвацію бензин подорожчає ще мінімум на 10 коп. до кінця тижня


фото: www.gazeta.lviv.ua
Трейдери пояснюють зростання цін падінням курсу гривні: на міжбанку курс долара перевищив 8,7 гривень, а у імпортерів всі контракти укладені у валюті. Через це прайс-листи імпортерів були суттєво скориговані

Про це пише "Коммерсант-Украина", повідомляє Еспресо.TV.

З кінця минулого тижня в середньому по Україні пальне на АЗС подорожчало на 10-20 копійок за літр. Таким чином ринок відреагував на девальвацію гривні і проблеми з імпортом.

За даними видання, середня вартість дизельного палива в крупнооптовому сегменті ринку за останній тиждень січня зросла на 210 гривень - до 10,4 тисяч гривень за тону. Бензини Аі-92 та Аі -95 подорожчали на 100 гривень - до 12,4 тисяч гривень за тону і 12,6 тисяч гривень за тону відповідно.

На столичних заправках зростання цін було ще помітнішим: за лічені дні практично всі види пального додали по 10 коп. на літрі. "Найближчим часом ціни на пальне у регіонах досягнуть київських, а столичні підвищаться ще більше", - відзначає директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

В той час, коли імпортери вже активно змінюють свої прайси, на ПАТ "Укртатнафта" і на Одеському НПЗ ціни на паливо ще не збільшували. "Нафтопереробники закуповують нафту на місяць вперед і тому не підвищують ціни щодня, як імпортери", - пояснили в прес-службі ВАТ "Галичина". Але на долю вітчизняних нафтопродуктів припадає лише трохи більше 20% ринку.

Експерти також пов'язують зростання цін зі збоями в постачаннях палива з Мозирського НПЗ і виниклим дефіцитом рухомого складу в Литві - у зв'язку із замерзанням балтійських портів вантажі стали відправляти залізницею.

"Але головна причина такого різкого подорожчання - залежність ринку від імпортних поставок", - говорить експерт консалтингової компанії Upeco Олександр Сіренко. Раніше в Міненерговугілля  повідомляли, що в 2013 році переробка нафтової сировини в Україні скоротилася на 26,1%, до 3,4 млн тонн.

Сіренко прогнозує, що ціни на нафтопродукти зростатимуть і далі. "Принаймні до кінця наступного тижня паливо буде дорожчати - ще як мінімум на 7-10 коп. За літр. Далі все залежатиме від курсу гривні - якщо він стабілізується , зростання цін на пальне зупиниться. Якщо ні , то продовжиться" , - погоджується з ним Куюн.

Керівник аналітичного департаменту ІК "АРТ -Капітал" Ігор Путілін зазначає, що девальвація вже призводить до подорожчання всіх імпортних товарів. "Прискорення інфляції ми побачимо вже за підсумками січня. Проте враховуючи, що обвал курсу стався в другій половині січня, а Держстат збирає дані до 20 -х чисел місяця , основою ефект ми побачимо вже в лютневої статистику" , - вважає Путілін.

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати