Диктаторські закони і досі чинні, - ЗМІ

Більшість норм диктаторських законів від 16 січня продовжують діяти і після скасування їх Верховною Радою

До цього призвела груба помилка, допущена народними депутатами при спробі вийти з кризи, пише газета "Комерсант-Україна".

2 лютого набув чинності закон N732 -VII , який був прийнятий 28 січня і повинен був стати частиною компромісу між владою і опозицією. Документ оголошує недійсними дев'ять законів, прийнятих Верховною радою на скандальному засіданні 16 січня.

Проте офіційна база законодавства, розміщена на сайті парламенту, чи не свідчить про те, що такі норми дійсно були скасовані - всі положення скандального закону залишаються діючими.

Наприклад, у ст. 122 Кодексу про адміністративні правопорушення як і раніше є параграф про штраф і вилучення транспортного засобу за рух колоною чисельністю більше п'яти автомобілів. Примітка до цієї статті свідчить, що апарат Ради прийняв до уваги припинення дії закону N721, але залишає новий параграф в КпАП.

Експерти не здивовані такою ситуацією і називають її причиною помилку законодавця. Колишній заступник міністра юстиції (2005-2006 роки ) Дмитро Котляр пояснив "видання", що причиною стала системна помилка в тілі закону N723 , допущена депутатами. Справа в тому, що закони, прийняті 16 січня, були документами однократного дії - ними вносилися зміни до інші законодавчі акти. 2 лютого, коли набув чинності закон N723 -VII , більшість законів від 16 січня вже були виконані.

За словами пана Котляра, у Ради було кілька коректних варіантів дій для скасування норм від 16 січня.

" Логічно було б постановою Ради скасувати рішення про прийняття цих законів , констатувавши порушення процедури при голосуванні 16 січня. Парламент вибрав інший шлях - оголосив , що пакет нормативних актів від 16 січня втрачає силу. Але тоді потрібно було окремо прописати в тексті закону , що повертається колишня редакція законів , що діяла до внесення в них змін . Чомусь депутати це упустили", - дивується юрист.

Також неясно, чи має намір влада використовувати помилку депутатів і застосовувати скандальні норми. Джерело, ознайомлене з ситуацією в Мін'юсті, стверджує, що на сьогодні в міністерстві схиляються до визнання спірних норм недійсними.