live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Понад 200 письменників зі всього світу просять Путіна відмінити "гомофобські закони"

Більше 200 письменників з усього світу закликали владу Росії скасувати закони про пропаганду гомосексуалізму та захисту почуттів віруючих

 Відкритий лист письменників опубліковано в британській газеті The Guardian.

«Ми закликаємо владу Росії скасувати ці закони, що обмежують свободу слова. Росія повинна виконувати міжнародні конвенції: поважати свободу переконань і їх вираження, свободу віросповідання, включаючи право не вірити, повинна зайнятися створенням середовища, в якому всі громадяни зможуть користуватися плодами вільного вираження своєї думки», - йдеться в зверненні.

Свої підписи під відкритим листом залишили більше 200 письменників з 30 країн світу, зокрема троє лауреатів Нобелівської премії з літератури - Волі Шоїнка, Ельфріда Єлінек і Орхан Памук. Серед осіб, що підписалися під посланням є також Джонатан Франзен, Джуліан Барнс, Керол Енн Даффі, Ніл Гейман. Свої підписи під листом поставили і російські літератори, зокрема Людмила Улицька.

Відкритий лист є частина ініціативи Міжнародного ПЕН-клубу, мета якої - привернути увагу «до драконівських обмежень на свободу слова», до яких вдається влада Росії протягом останніх 1,5 року.

Нагадаємо, закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх був прийнятий в Росії в кінці червня 2013 року. Одночасно з ним був прийнятий і закон про захист почуттів віруючих, проект якого був внесений до Держдуми у вересні 2012 року - незабаром після винесення вироку учасницям панк-групи Pussy Riot, які вчинили так званий «панк-молебень» в Храмі Христа Спасителя.

Закон про «гей-пропаганду» викликав широкий резонанс за межами Росії отримав у зв'язку з Зимовою Олімпіадою, яка відкриється в Сочі 7 лютого. Ряд західних політиків і правозахисників закликали до бойкоту Ігор. У січні відкритий лист до влади Росії з проханням скасувати закон про «гей-пропаганду» підписали 27 нобелівських лауреатів.

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати