live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Банку Курченка НБУ вже виділив мільярд на порятунок

Національний банк України (НБУ ) готовий надати Брокбізнесбанку 2 млрд грн рефінансування, з яких у середу вже виділив 1 млрд грн, що дозволить стабілізувати ситуацію в банку

Про це повідомив заступник голови наглядової ради групи компаній "СЄПЕК" ("ВЕТЕК") Борис Тимонькін журналістам в Києві в четвер, передає Еспресо.TV з посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна". Загалом, за його словами, для повної стабілізації роботи Брокбізнесбанку необхідно близько 4 млрд. грн.

"Банк підтримують і акціонери, і Нацбанк. Ми купили певні папери, під них отримали перший транш рефінансування на 1 млрд грн" , - сказав Тимонькін. Він запевнив, що "будуть виконані всі платежі і всі банкомати будуть наповнені".

Тимонькін зазначив, що ситуація донесена до акціонерів, НБУ й уряду, і в даний час банк перебуває під моніторингом.

"Банк не кидають, підтримують, ситуація з ним - робоча ... усіма почута, і реакція адекватна та швидка", - пояснив представник Курченка. Він не зміг оцінити, чи були інспіровані сформовані обставини, однак визнав, що політична ситуація додала певного негативу.

Тимонькин пояснив, що в структурі пасивів Брокбізнесбанку був високий питома вага VIP- клієнтів, тому існував ризик відходу ряду з них з сумами близько 100 млн грн. Однак, поки йшов приплив депозитів це не було проблемою, однак зі зміною ситуації на ринку після політичного загострення цей ризик зріс, пояснив Тимонькін.

Щодо проблем банку з платіжною системою Visa він зазначив, що вона виникла через шахрайське зняття $250 тис. за кордоном, у зв'язку з чим зарубіжні транзакції за картками були заблоковані, однак в Україні вони продовжують працювати. Тимонькин уточнив, що це відбулося в п'ятницю, тому банк не встиг вчасно врегулювати ситуацію, але займається цим зараз.

новини партнерів

6 квітня, 2020 понеділок

6 квітня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати