live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Щоб подати до ЄСПЛ через тортури «беркутівців», потрібно пройти всі інстанції в Україні, - юрист


фото: один з катованих Булатов
Для того, щоб відстояти свої права в Євросуді, потрібно пройти всі інстанції в Україні, проте досі не відкрито жодного кримінального провадження за фактом застосування тортур проти протестувальників правоохоронцями

Про це в ефірі Еспресо.TV розповіла співкоординатор спільноти Євромайдан SOS Аліна Новічкова.

«Щоб подаватись в Європейський суд з прав людини, треба пройти всі інстанції в країні, але наразі не відкрито жодного провадження проти міліціонерів.  Хоча правопорушення з їхнього боку очевидні – затриманих мають привезти до найближчого відділку міліції протягом 15 хвилин, але в нас були випадки що й 10 годин тримали активістів невідомо де. Було таке, що людей вивезли в Маріїнський парк, вони побиті лежали в палатках, і тільки згодом їм надали допомогу. Також людей в напівпритомному стані заводили на засідання суду. Ми також просили, щоб не забирали людей з лікарні, бо вони не в тому стані», - сказала вона.

Активісти спільноти юристів збирають доказову базу для порушення кримінальних справ, все чого бракує, - це заяви самих потерпілих.

«Щоб відкрити провадження, треба написати заяву і піти до суду. Але багато людей просто не мають фізичної змоги зробити цього, бо бояться покидати Майдан, щоб їх не арештували. Також треба зібрати доказову базу, чом наша ініціатива уже займається. І ще один фактор - люди налякані, особливо студенти, які були на Майдані 30 листопада. Це проблема», - сказала активістка.

Вона також зазначила, що їхня ініціатива буде добиватися створення місії з Європи, яка стежитиме за дотриманням прав людини в Україні.

«Зараз наша ініціатива відвідує низку європейських заходів. Ми хочемо донести до євродепутатам, що ми не вимагаємо введення санкцій, а допомоги в моніторингу законів, щоб вони виконувались. Наші депутати цим не можуть всюди займатися, потрібна довгострокова місія з Європи, яка спостерігатиме за дотриманням прав людини. Це має бути прозоро», - зазначила Новічкова. 

новини партнерів

23 листопада, 2020 понеділок

23 листопада, 2020 понеділок

22 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати