live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В новій Конституції можуть закріпити за українцями право на зброю

Українська асоціація власників зброї підготувала зміни до Конституції, що стосуються закріплення за громадянами права на вільне володіння вогнепальною зброєю

На думку авторів, таке право може бути обмежене лише рішенням суду і тільки щодо конкретної особи, пише «Коммерсант-Украина».

«Зараз у нас з'явилася реальна можливість і необхідність реалізувати цю ініціативу. Вона дуже актуальна, враховуючи недавні криваві події в Києві, коли беззбройні люди були розстріляні в ході акцій протесту», - розповів глава наглядової ради Асоціації власників зброї Георгій Учайкін. 

За його словами, вже на цьому тижні проект буде зареєстрований у Верховній раді через народних депутатів.

За словами Учайкіна, після прийняття змін до Конституції, до парламенту буде внесений і закон «Про зброю», розробку якого асоціація розпочала у вересні минулого року.

Він повинен передбачати, зокрема, вільний продаж короткоствольної і нарізної вогнепальної зброї летального дії. «Найважливішу її частина становитиме створення системи підготовки власника зброї, тобто навчання вмінню поводитися зі зброєю, надання першої медичної допомоги, з обов'язковою здачею іспитів», - заявив Учайкін. 

На його думку, роль МВС при цьому буде зведена до мінімуму: «Підготовку проводитимуть, наприклад, спеціальні навчальні центри, а міліція буде лише однією зі сторін, що проводитиме іспити, і структурою, яка видає дозвіл на придбання зброї». Справи за фактами використання вогнепальної зброї при самообороні повинні розглядатися виключно судами присяжних, щоб «уникнути тиску з боку державного обвинувачення». 

Слід зазначити, що зараз бойову вогнепальну зброю може бути видано лише окремим категоріям громадян, наприклад співробітникам судів, правоохоронних органів або їхнім близьким родичам у разі загрози їхньому життю і здоров'ю.

Для внесення змін до Конституції законопроект повинен набрати не менше 300 голосів. Запропоновані асоціацією поправки до основного закону готові підтримати представники партії «Свобода» і партії «Батьківщина».  У партії УДАР до таких змін ставляться насторожено. У Партії регіонів категорично не підтримують запропоновані зміни.

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати