Рада Федерації Росії підтримала денонсацію угоди по ЧФ

Рада Федерації Росії одноголосно проголосувала за денонсацію угоди про базування Чорноморського флоту РФ в Україні

За федеральний закон «Про припинення дії угод, що стосуються перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» проголосували 134 російських сенаторів. Після цього закон буде поданий на підпис президенту РФ, пише Еспресо.TV з посиланням на «УНІАН».

«Проект закону передбачає припинення дії низки російсько-українських угод, що регулюють статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, а саме: Угоди між Російською Федерацією і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту від 28 травня 1997 р.; Угоди між Російською Федерацією і Україною про статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 р.; Угоди між Урядом Російської Федерації та Урядом України про взаєморозрахунки, пов'язані з розділом Чорноморського флоту і перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, від 28 травня 1997; Угоди між Російською Федерацією і Україною з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 21 квітня 2010 р ( Харківська угода)», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

У документі наголошується, що «в результаті підписання 18 березня 2014 Договору між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення в складі Російської Федерації нових суб'єктів предмет російсько-українських угод втрачений зважаючи на фактичне припинення правовідносин оренди Російською Федерацією об'єктів її Чорноморського флоту на території України».

Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, 31 березня Держдума РФ після анексії Криму в односторонньому порядку денонсувала угоду про базування Чорноморського флоту на території України . 28 березня цей законопроект до Держдуми вніс президент Росії Володимир Путін.