Росіяни не знають як доправляти іранську нафту в РФ

Російський уряд обговорює нову схему можливих поставок іранської нафти Росії, пославляти її в РФ буде більш ніж складно

Про це пише газета "Коммерсантъ".

Росія і Іран досягли прогресу в переговорах про постачання російських товарів в обмін на іранську нафту напередодні зняття санкцій з Тегерана. Загальна сума контракту може скласти $ 20 млрд. В уряді РФ вчора від коментарів відмовилися. Джерела видання, близькі до переговорів, кажуть, що "переговори тривають, поки до конкретних рішень далеко", підтверджуючи плани по закупкам 500 тис. барелів іранської нафти на день (близько 70 тис. тонн).

Але, як зазначає один із співрозмовників видання, змінилася схема поставок. По одному з обговорюваних варіантів, купувати нафту могла "Роснефть". Тепер же в Міненерго збираються вибрати уповноважену компанію-трейдера.

"Це буде зареєстрована в Росії компанія, не працююча на світових ринках на відміну від "Роснефти". Тобто інструментів тиску на неї не буде", - пояснює співрозмовник .

Не визначено і куди піде нафта. "Фізично забрати ці 500 тис. барелів буде дуже складно", - говорить одне з джерел газети.

Співрозмовники визначають, що основні родовища Ірану далеко від Каспійського моря, "але і для поставок через Каспій немає інфраструктури". Надія Малишева з Portnews зазначає, що потужностей такого обсягу на Каспії немає. Здійснювати поставки через Керченську протоку зможуть тільки танкери об'ємом до 5 тис.тонн, а цього недостатньо, крім того, там щільний трафік, відзначає експерт. Єдиним варіантом пані Малишева вважає експорт через Азербайджан, але там Ірану доведеться побудувати приймальні потужності.

Одне з джерел видання підкреслює, що Росії було важливо закріпити за собою хоча б частину обсягів іранської нафти.

"Теоретично є варіант експорту нафти в Китай через Казахстан, але буде важко домовитися з казахськими партнерами, які зацікавлені у власних проектах" , - говорить співрозмовник.

Джерела "видання" серед трейдерів скептично оцінюють можливість появи іранської нафти на російському ринку. "Постачати її до Європи буде неможливо, це ризики для компаній, - говорить він. - У Росії є колосальні нафтові ресурси, і навіщо ще потрібна іранська нафта, не ясно, та й ціна за складної логістики буде висока".

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що Росія і Іран просунулися в переговорах щодо угоди про постачання іранської нафти в обмін на російське устаткування, сума операції може скласти 20 мільярдів доларів.