Депутати не підтримали проведення мерських виборів в два тури


фото: gorodkiev.com.ua
Верховна Рада у другому читанні проголосувала за внесеня змін до закону про місцеві вибори

Як повідомляє Еспресо.TV , відповідний законопроект №2664 підтримали 252 депутати.

"Ми забезпечили проведення місцевих виборів і зекономили серйозний обсяг державних коштів", - прокоментував рішення спікер Рада Олександр Турчинов.

Однак, депутати  не підтримали поправку № 6 до цього закону про те, що вибори в містах з населенням понад 500 тисяч можуть проводитися у два тури.

«Ми на цьому тижні розглянемо питання про проведення двохтурових виборів у великих  містах в окремому законі. Я переконаний, що ми знайдемо баланс голосів в залі», - зазначив Олександр Турчинов.

Як зазначив секретар Комітету з питань правової політики Руслан Князевич, після перегляду цього документу в комітетах було змінено ряд норм.

Зокрема, за його словами, цей законопроект пропонує відмінити грошову заставу для кандидатів, які балотуються у селищні та сільські ради.

Однак для кандидатів в інші органи місцевої влади застава передбачається, її розмір встановлюється в залежності від кількості виборців в окрузі.

Зокрема, для кандидата на пост міського голови, в місцеві та обласні ради розмір грошової застави складе дві мінімальні зарплати на кожні 100 тисяч виборців.

Так, застава для кандидата на пост київського місцевого голови складе 53 тис. грн., одеського міського голови – 18 тис. грн.,мера Миколаєва – 9 тис. грн., Черкас – 7 тис. грн. тощо.

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати