
Гендиректор Європейської мовної спілки вважає створення суспільного мовлення довгостроковою інвестицією
Незалежне суспільне мовлення працюватиме в інтересах всього суспільства і сприятиме впровадженню інновацій в інформаційній сфері
Про це Генеральний директор Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре висловилась під час робочої зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України Олександром Сичем та президентом Національної Телерадіокомпанії України Зурабом Аласанія, передає Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Кабміну.
Європейська гостя наголосила, що “створення суспільного мовлення, підзвітного суспільству, є довгостроковою інвестицією. Україна — країна із багатою культурою і традицією, саме завдяки таким змінам вона зможе відігравати вагомішу роль у європейському мовленні”.
У свою чергу Віце-прем’єр Олександр Сич відзначив наскільки важливо забезпечити широкий доступ різним суспільним групам до засобів масової комунікації, а також повідомив, що влада шукає шляхи зменшення впливу на їх діяльність.
“Ми маємо розбудувати мовлення, контрольоване громадскістю, — отже, відшукати механізм його фінансування, який мінімізує залежність мовників від чиновника, що наразі перебуває у владному кріслі. Ми маємо створити умови, щоб за це крісло на рівних умовах міг поборотися в підсумку будь-який громадянин”, — сказав він.
Довідка: Закон про суспільно-правове мовлення в Україні, авторства Віталія Шевченка. ухвалено у 1997, але і досі не введено в дію. Дискусії про необхідність створення суспільного мовлення пожвавилися у 2005 — після Помаранчевої революції. Тоді ж була утворена Коаліція громадських організацій «Суспільне мовлення», яка напрацювала пакет законодавчих та організаційних пропозицій. Рух затих після відхилення Верховною Радою відповідного законопроекту 22 грудня 2005 у другому читанні. Під подій на Майдані взимку 2013-2014 років, кілька журналістських команд створили незалежні громадські телекомпанії, серед яких і Еспресо.TV.
- Актуальне
- Важливе











