Новий президент повинен буде співпрацювати з політиками, які представляють південний схід України, - експерт

Політолог Володимир Фесенко вважає, що після виборів президента багато виборців південного сходу зіткнуться з серйозною проблемою: переможе кандидат, який не буде безпосередньо, своїми «корінням», пов'язаний з їхнім регіоном

«Тут виникне питання - хто і як буде виконувати ті обіцянки, які він давав під час передвиборної кампанії. З 20 з гаком кандидатів, які були на початку гонки, тільки один зможе виконувати свої обіцянки», - зазначає він.

Експерт упевнений - щоб не допустити такого «розриву» політики, які виступали від імені виборців південного сходу, повинні бути притягнуті до загальнонаціонального діалогу щодо виходу з кризи. «Це дуже важливо для того, щоб ті обіцянки, які даються зараз, можна було спробувати реалізувати, в тому числі через можливу участь у владі», - зазначає він.

Разом з тим, зазначає Володимир Фесенко, це питання залишається поки відкритим: «Тому зараз треба займатися не тільки обіцянками, а й конкретними політичними і соціальними справами, які відповідають нагальним потребам значної частини не просто виборців, а громадян України».

За словами політолога, в цьому плані непоганий приклад подає Наталія Королевська. «Її ( Королевської, - ред.) кампанію і політику можна назвати «стратегією добрих справ». Вона вже не кандидат в президенти, але, я думаю, що таким чином вона працює не просто з потенційними виборцям, а з тими людьми, про яких забули політики», - вважає він.

«Все сконцентрувалося на протистоянні: ті, хто за єдність України, і ті, кого називають сепаратистами. Але при цьому, політики забули про людей, у яких насущні соціальні проблеми, яким потрібно отримувати пенсію, зарплату на працюючих підприємствах, потрібно вирішувати конкретні соціальні проблеми. Це дуже важливо з точки зору навіть не рейтингів або електоральних перспектив, а того, що ми називаємо політичною відповідальністю», - говорить експерт.

Тому, впевнений Володимир Фесенко, така програма конкретних соціальних справ із залученням до неї жителів південного сходу, зможе не тільки допомогти в організації загальнонаціонального діалогу, а й утримати Луганську і Донецьку область в соціальному полі України. А це, в свою чергу, може зберегти і єдність країни, підкреслює політолог.