Через незаконний статус Криму економіка півострова понесе величезні збитки, - Пайєт

Через незаконність російського статусу в Криму, на півострові навряд чи можлива робота міжнародних компаній

Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайетт в інтерв'ю ZN.UA і пояснив, що компанія ExxonMobil, яка виграла тендер на освоєння Скіфської ділянки на українському шельфі Чорного моря,  відмовилася від своїх планів через російську анексію півострова.

На сьогодні компанія ExxonMobil досі навіть не підписала угоди про розділ продукції, хоча щосили продовжує співпрацю з «Роснефтью» з геологорозвідки вуглеводнів на російському шельфі Чорного моря.

На питання, які перспективи видобутку на чорноморському шельфі біля берегів Криму, Пайетт відповів: «Нульові. Сполучені Штати не визнають незаконною анексії Криму. Через незаконність російського статусу в Криму, я думаю, ви навряд чи побачите де б то не було на півострові якісь міжнародні компанії».

«Через російське вторгнення економіка Криму понесе величезні збитки. Ви вже бачите це, наприклад, в області туризму. Я думаю, це проявиться і в сфері інвестицій», - спрогнозував він.

На питання, який механізм повернення Україною Криму, дипломат заявив: «Я не знаю. Але ми будемо активно підтримувати український уряд в його пошуку і використанні правових механізмів для досягнення цієї мети».

Як відомо, переможцями конкурсу на розробку Скіфської ділянки став консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40 %, оператор), Shell (35 %), австрійської OMV в особі румунської «дочки» Petrom (15 %) і НАК «Надра України» (10 %).

Площа Скіфської ділянки становить 16,698 тис. кв. км, його територія межує з островом Зміїний. Раніше сумарні інвестиції в Скіфський ділянку оцінювалися в 10-12 млрд дол, прогнозований щорічний обсяг видобутку природного газу - до 3-4 млрд куб. м, надходження в бюджет - 80-90 млрд грн.