Громадське телебачення не повинно бути пов'язане лише з журналістикою, - продюсер NationalCBCNews

Усі по суті європейські країни визначаються існуванням громадського телебачення

Про це в ефірі Еспресо.TV заявив продюсер NationalCBCNews Алекс Шпрінцен.

За його словами, суспільне мовлення дуже важливе для будь-якої країни, оскільки визначає її демократичність і рівень розвитку.

"Усі по суті європейські країни в світі визначаються існуванням громадського телебачення. Звичайно, воно важливе. Цікаво, що один спільний знаменник громадського телебачення – їх звинувачують, що вони критикують уряд країни. Це такий парадокс, адже є ще державне телебачення", - розповів продюсер. 

Шпрінцен вважає, що суспільне мовлення не повинно бути суто журналістським проектом, так само як і не повинно бути упередженим чи політичномотивованим. 

"Це мають бути люди неупереджені. Такі люди, я скажу страшну річ, що непогано було б, щоб в Україні, коли почнеться громадське телебачення, щоб люди були з закордону, частина їх хоча б. Але люди не повинні мати інтересу тут політичного якогось. Громадське телебачення не повинно бути пов'язане лише з журналістикою. Тому що одна з проблем з точки зору людей, які дивляться російськомовне телебачення, громадське телебачення в Бі-бі-сі, у них там документальні програми є, наприклад", - зазначив продюсер.

Він також підкреслив, що громадське телебачення у різних країнах світу є своєрідною противагою американському мовленню, що підштовхує до створення якісного продукту.

"Це контратака проти американської культури, але не в поганому сенсі. Те, що американське телебачення найкраще в світі, це змушує інші канали в інших країнах знаходити щось краще - це конкуренція", - наголосив Шпрінцен.

Нагадаємо, 13 травня вступив в силу закон про суспільне мовлення. На сьогодні у цій царині працюють Еспресо.TV, Громадське ТБ, Спільно.TV. Однак єдиного громадського телеканалу поки що немає.

Раніше народний депутат України Микола Княжицький вніс до Верховної Ради законопроект № 4541, за яким суспільне мовлення створюється на базі телеканалу "Інтер". Однак 19 червня Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації на черговому засіданні не підтримав цей законопроект.