Колишньому президентові Франції загрожує до 10 років в'язниці

Ніколя Саркозі пред'явлено офіційне звинувачення за статтею "торгівля впливом"

Екс-президента Франції підозрюють у тому, що він використовував свої зв'язки для отримання закритої інформації по скандальному судовому "справі Бетанкур", фігурантом якої він був до тих пір, поки з нього не були зняті звинувачення, передає Еспресо.TV з посиланням на ИТАР-ТАСС.

Аналогічне звинувачення пред'явлене особистому адвокату Саркозі - Тьєррі Ерзог. Саме він, на думку слідчих, був головною сполучною ланкою з помічником генерального прокурора Касаційного суду, який в обмін на обіцянку високої посади в Монако постачав Ерзог закритою інформацією про хід розслідування "справи Бетанкур". 

Відправною точкою для пред'явлення чергових звинувачень Саркозі послужило судовий розгляд, розпочате в квітні 2013 року. Йшлося про можливу участь колишнього лівійського лідера Муамара Каддафі у фінансуванні президентської кампанії Саркозі 2007 року. Розслідуючи обставини цієї історії, судові слідчі вирішили поставити мобільний телефон Саркозі на прослуховування, яке тривало близько дев'яти місяців. 

Ніяких даних безпосередньо по "лівійській справі" і доказів "спонсорування" президентської кампанії Саркозі поваленим Каддафі зібрано не було. Однак з'ясувалося, що адвокат колишнього президента Тьєррі Ерзог перебував у постійному контакті з високопоставленим інформатором з числа суддів по іншому скандального сюжету, "справі Бетанкур".

Саркозі був звинувачений в тому, що скористався слабким здоров'ям власниці парфумерної імперії "Л'Ореаль" Ліліан Бетанкур для отримання від неї великих сум грошей на виборчу кампанію. Однак у жовтні 2013 всі звинувачення з екс-президента були повністю зняті. 

Тепер Саркозі знову перейшов у статус обвинуваченого. Цьому передував довгий допит, що почався у вівторок вранці і закінчився пізно ввечері - в цілому близько 15 годин. Для надання свідчень колишній президент Франції був доставлений під вартою. 

Прихильники Саркозі звинувачують владу в упередженому ставленні до нього і відвертому цькуванні.

"Той факт, що черговий скандал вибухнув саме зараз, не випадковий", - заявив Жоффруа Дідьє, заступник голови головної опозиційної партії Союз на підтримку народного руху (СПНД). 

Справа в тому, що в останні місяці у правому таборі все частіше лунали заклики на користь повернення Саркозі на політичну арену. Більше 50% виборців з числа прихильників СПНД вважають, що Саркозі є найбільш авторитетною фігурою і хочуть бачити його в серед кандидатів на президентських виборах 2017 року. 

Однак, беручи до уваги нове судове розслідування і гучні звинувачення, зробити це буде непросто. У разі визнання провини Саркозі за статтею "торгівля впливом" йому може загрожувати термін до 10 років і штраф. Разом з тим, знайомі із ситуацією джерела відзначають вкрай делікатне завдання суддів і не виключають, що, як і раніше, колишній глава держави буде виправданий через відсутність вагомих доказів.