
Суд у США відмовився відпустити під заставу 89-річного екс-наглядача в нацистських концтаборах
Суд в американському місті Філадельфія (штат Пенсільванія) відмовився відпустити під заставу 89-річного Йохана Брайера, обвинуваченого у причетності до знищення понад 200 тис. євреїв під час Другої світової війни
Як повідомили в середу американські ЗМІ, суддя Тімоті Райс відхилив клопотання адвоката Брайера, який стверджував, що його підзахисний відчуває серйозні проблеми зі здоров'ям і не може перебувати у в'язниці, передає Еспресо.TV з посиланням на ИТАР-ТАСС.
"У зв'язку з похилим віком і поганим здоров'ям Брайер не в змозі залишити країну або представляти будь-яку загрозу для оточуючих, оскільки він сам потребує щоденної допомоги", - наголошувалося в проханні адвоката. Суддя своє рішення про відхилення клопотання ніяк не прокоментував.
Таким чином, Брайер залишиться під арештом до 21 серпня. На цю дату призначено слухання з питання про його екстрадицію до ФРН.
За даними слідства, Брайер, який народився в Чехословаччині, в 17 років вступив до лав СС і був наглядачем у концентраційних таборах Освенцім і Бухенвальд. Сам обвинувачений стверджує, що, хоча і був охоронцем у концтаборах, не мав ніякого відношення до вбивства євреїв.
Влада США заарештувала Брайера в середині червня цього року. Йому були пред'явлені звинувачення в пособництві вбивству по 158 пунктах - по одному пункту за кожен потяг з людьми, який прибув в Освенцім за той час, що він працював там наглядачем.
У 1952 році Брайер емігрував до США. У 1992 році американське міністерство юстиції звинуватило його у зв'язках з нацистами і спробувало депортувати з країни, однак після тривалого судового розгляду йому було дозволено залишитися в США і процес проти нього був припинений.
Тепер же до розслідування цієї справи підключилася прокуратура міста Вайден (Німеччина), недалеко від якого раніше жив Брайер. ФРН вже видала ордер на арешт колишнього наглядача концтаборів і домагається його екстрадиції.
Якщо суд прийме рішення про екстрадицію Брайера, його адвокати можуть звернутися в Держдеп з проханням заблокувати її з гуманітарних міркувань.
- Актуальне
- Важливе














