live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МВФ проти переведення валютних кредитів українців у гривню

МВФ проти конвертації іпотечних валютних кредитів у гривню, але порекомендував, щоб реструктуризувати заборгованість могли тільки ті позичальники, які доведуть, що вони не можуть погасити борг

На засіданні парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності депутати спільно з представниками Нацбанку обговорили законопроект про конвертацію валютних кредитів у гривню. Остаточний варіант документа, який буде винесено на друге читання, вже погоджено з представниками МВФ, повідомляє  FinMaidan

"Спочатку Фонд був категорично проти конвертації валютних кредитів. Нагадаю, що в Угорщині саме після аналогічної конвертації програма співпраці з МВФ була припинена. Але нашим головним аргументом стало те, що законопроект Руслана Князевича передбачає скасування мораторію на відчуження заставного майна. Нинішній стан справ для МВФ взагалі є неприпустимим ", - сказала глава Нацбанку Валерія Гонтарєва. 

Нагадаємо, законопроект Руслана Князевича № 4185а-2, прийнятий у першому читанні 3 липня, передбачає реструктуризацію кредитів, взятих на купівлю житла або майнових прав на житло для власного проживання позичальника та його сім'ї, яке знаходиться в заставі. При цьому непогашена сума по кредиту на початок року має становити до 1 млн грн, а сам позичальник - не мати прострочень або своєчасно їх погасити до моменту конвертації. Переклад позик має бути здійснений за офіційним курсом на день проведення реструктуризації. 

Кредитна ставка після реструктуризації повинна залишитися незмінною. При цьому в першу чергу позичальник буде платити тільки частину тіла кредиту, порахуйте по курсу 7,99 грн / дол., а різниця між курсом на початок року (7,99 грн / дол.) І курсом на момент конвертації погашатиметься позичальником в другу чергу. Хоча банк її зможе і списати. 

Зокрема, МВФ порекомендував, щоб реструктуризувати заборгованість могли тільки ті позичальники, які доведуть, що вони не можуть погасити борг. "Ті, хто отримує високу заробітну плату, яка істотно перевищує розмір щомісячного платежу, під цю програму не потраплять", - уточнила Гонтарєва. 

Більшість членів комітету згодні з пропозиціями Нацбанку і МВФ.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати