Shell відмовилася від двох родовищ в РФ, а Halliburton - від співпраці з компанією Ротенберга


фото: argumentyrk.ru
Російське Федеральне агентство з надрокористування достроково припинило право користування надрами, надане "дочкам" британської компанії Shell в межах двох вуглеводневих ділянок

Як випливає з матеріалів відомства, "Шелл Нафтогаз Девелопмент (III)" 3 червня звернулося туди із заявою, в якій повідомило про відмову від права користування надрами Барун-Юстінского ділянки в Калмикії. Крім того, "Шелл Нафтогаз Девелопмент" 5 червня звернулася в Роснадра з відповідною заявою щодо Аркатойскої ділянки в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, повідомляє Росбалт.

Накази про дострокове припинення права користування надрами були підписані в Роснадрах. Дія ліцензії на розвідку і видобуток вуглеводнів у межах Барун-Юстінскої ділянки припинено з 18 липня, в межах Аркатойскої ділянки - з 23 липня.

Тим часом в офіс компанії "Газпром буріння" прийшов лист з московського офісу американської Halliburton. У ньому компанія сповіщає про "припинення відносин" з російським замовником. Це перший випадок, коли через санкції російським нафтовикам і сервісним компаніям обмежують доступ до закордонних технологій.

Керівництво Halliburton призупинило відносини і договори між компаніями через те, що Аркадій Ротенберг (йому належить 100% акцій "Газпром буріння") був включений до списку санкцій, підготованим Міністерством фінансів США в травні цього року. "Заборона стосується будь-яких комерційних відносин, угод (продаж товарів, послуг і т.д.) з будь-якими юридичними особами, які прямо або опосередковано пов'язані з Ротенбергом. 17 травня 2014 нами було отримано доручення з головного офісу з вимогою відповідності", - йдеться в листі Halliburton.

Інформацію про те, що американська компанія припинила співпрацю з "Газпром буріння", РБК підтвердило джерело, близьке до компанії. Отримати коментар представника Halliburton виданню не вдалося.

На цьому тижні, 29 липня, Євросоюз може ввести заборону на експорт до Росії високотехнологічної продукції для енергетичної промисловості. У разі введення цих заходів найбільше постраждають "Газпром" і "Роснефть", яким необхідні західні технології для видобутку на арктичному шельфі. Під загрозою опиняться проекти з розробки важковидобувних запасів і сланцевої нафти.

Якщо Євросоюз введе технологічні санкції, за три роки видобуток нафти впаде мінімум на 26 млн. т на рік (5% річного видобутку).

Все по темі

новини партнерів

2 грудня, 2020 середа

2 грудня, 2020 середа

1 грудня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати