live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Хлорована вода в басейні викликає астму в дитини


фото: The Daily Mail
Професор дерматології британського університету запропонував альтернативне очищення води в басейні, аби уникнути захворювань

Хлор є сильним подразником для тих, хто має екземи, тож, мільйони людей, які страждають від екзем, мають уникати цього приємного та корисного для здоров’я проведення часу, пише Ендрю Райт для The Daily Mail.

Він вважає, що хлорування, насправді, є потенційно небезпечним, оскільки використання хлору в басейнах може збільшити ризик появи астми у підлітків до 6 разів.

До того ж, хлор збільшує ризик виникнення сінної лихоманки та інших видів алергії. 

Вчені вважають, що речовини, що зазвичай містяться в повітрі, чи то з хлору з басейну, чи то від будь-яких миючих засобів, збільшили ризик виникнення алергій за останні 50 років. Вплив цих речовин може проявитися у зміні імунітету майбутньої дитини, також може зробити малечу більш уразливою до отримання таких хвороб, як екзема, астма, сінна лихоманка.

Маленькі діти підпадають під ризик захворіти на астму, тому що їхні легені ще тільки розвиваються. До того ж, малеча зазвичай ковтає воду під час купання.

Учені дослідили легені 50 видатних спортсменів та з’ясували, що майже всі плавці мали запалення легеневої тканини. Вірогідно, це пов’язано з тим, що вони часто вдихають токсичні речовини, що знаходяться над водною поверхнею.

Наразі для підтвердження цього припущення потрібні додаткові дослідження, утім, є багато людей, які не можуть купатися через те, що хімічні речовини в воді подразнюють шкіру.

«Звичайно, якщо ми хочемо, щоб наші басейни були чистими та гігієнічними, їх варто обробляти сильним дезінфікуючим засобом. З іншого боку, при високому темпі ожиріння серед дітей і дорослих заохочувати людей тренуватися та підтримувати себе в формі є суспільним обов’язком. Ми можемо вирішити цю, здавалось би, нерозв’язну проблему: збереження басейнів чистими та уникнення хвороб, - можна замінити чистячи засоби з хлором та бромом на фільтрацію води озоном», - пропонує професор Ендрю Райт.

Фото: The Daily Mail

Хлор, поєднуючись з омертвілою шкірою плавців, бактеріями, потом, сечею та маслом для тіла, утворює речовину хлорамін. І саме цей хлорамін, а не сам хлор, впливає на роздратування очей і носа, стимулює проблеми зі шкірою і викликає типово різкий запах від басейну.

Учений зазначає: «Фільтрація озоном є кращою: газ озон (форма кисню) закачують у воду, де він негайно реагує з забрудненнями. Його дія виявляється в тому, що забруднюючі речовини спливають на поверхню, тому їх легко можна видалити за допомогою стандартного процесу фільтрації. До того ж, очищення озоном не викликає подразнення шкіри».

Утім, очищення таким чином, на приклад, у Великій Британії здійснюється лише в кількох басейнах в Лондоні та Йоркширі. А позбавлення людей з екземою можливості плавати в басейні через хлор за наявності шляху вирішення проблеми з цією хімічною речовиною Ендрю Райт називає дискримінацією.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати