Путінська агресія заважає "Газпрому" займатися незаконною приватизацією в Європі, - експерт
Перевірка Сербією легітимності приватизації державної нафтової компанії NIS "Газпромом" демонструє загальне відношення країни до Путіна
Таку думку Еспресо.TV висловив російський експерт з енергетичних питань компанії Rusenergy Михайло Крутихін.
"Слідство по справі NIS (нафтовий монополіст на ринку Сербії) чітко демонструє відношення Сербії до "Газпрому" та Путіна у світлі загальноєвропейського ставлення до них", - вважає він.
Також, на думку Крутихіна, говорити про якусь фундаментальну співпрацю між Росією і Сербією у нафтогазовій сфері не слід.
На питання, чи руйнує нинішня агресія Путіна в Україні співпрацю "Газпрому" в європейських країнах, експерт відповів: "Якщо під "співпрацею" розуміти не зовсім легітимні методи придбання активів, то руйнує звичайно".
Експерт з енерегтичних питань також пояснив позицію Сербії щодо будівництва "Південного потоку".
"З приводу "Південного потоку", Сербія дотримується точно такої ж позиції, що і решта країн на маршруті: будуйте на здоров'е, дуже приємно буде покористуватися, але правила будуть по Третьому енергопакету. Це не змінити ніякому Путіну", - вважає Крутихін.
Нагадаємо, Сербія на тлі різкого погіршення відносин Росії і ЄС знову підняла питання про занижену ціну приватизації нафтокомпанії NIS, яка в 2008 році була продана "Газпром нафті".
Глава МВС Сербії Небойша Стефанович розпорядився створити слідчу групу для вивчення обставин, пов'язаних з приватизацією найбільшої нафтокомпанії країни NIS, 51% якої в 2008 році придбала "Газпром нафта".
NIS - монополіст на ринку Сербії. Обсяг видобутку нафти в 2013 році - 1,2 млн тонн. Основні активи - два НПЗ в Панчево і Нові-Саді потужністю 7,3 млн тонн, а також мережу з 408 АЗС. Чистий прибуток за 2013 зросла на 6,3%, до $ 572 млн. Газпром нафта володіє 56,15% акцій NIS, ще 29,87% у Сербії.
- Актуальне
- Важливе