Депутати відхилили законопроект Колесникова про люстрацію
Верховна Рада провалила голосування за законопроекти, що забороняють балотуватися всім колишнім чиновникам, депутатам, прокурорам, суддям і членам Кабміну
Так, законопроект №4429а-1 «Про вибори народних депутатів України» (авторства Бориса Колеснікова і Дмитра Шпенова) не набрав необхідної кількості голосів на засіданні парламенту. Проект закону №4429а-1 про внесення змін до ст.9 закону про вибори народних депутатів щодо уточнення права бути обраним отримав лише 106 голосів «за».
Згідно з проектом авторства Бориса Колесникова і Дмитра Шпенова, всі штатні співробітники КПРС і ВЛКСМ не повинні мати права брати участь у виборах. Також як і всі без винятку міністри, народні депутати, губернатори, прем'єр-міністри, віце-прем'єри, президенти, які з 1990 по 2014 рік працювали в органах влади, як виборної, так і виконавчої.
За словами одного з авторів законопроекту Колесникова, цей законопроект «гарантує справжнє, повне обнуління, справжню люстрацію ».
Коментуючи відмову більшої частини депутатського корпусу голосувати запропонований законопроект, народний депутат Дмитро Шпенов заявив, що на цьому прикладі вся Україна може побачити лицемірство депутатів з провладних фракцій. Він також зазначив, що закони про люстрацію, які знаходять підтримку більшості депутатів, нездійсненні з практичної точки зору.
«Вони попросту забовтують тему люстрації, голосуючи за такі закони, спрямовані на очищення влади, які неможливо втілити. Ми пропонували ефективний, і головне, чесний шлях - почати з самих народних депутатів. Не потрібно створювати спеціальних агентств, не потрібно розтягувати процедуру на довгі місяці, намагаючись знайти відомості по прабаба і внучатим племінникам кожного дрібного чиновника сільської адміністрації», - прокоментував результат голосування Дмитро Шпенов.
Він також висловив сумнів у тому, що проголосований Верховною Радою у першому читанні закон «Про очищення влади» буде впроваджений в життя, назвавши це документ популістським і «абсолютно сирим з правової точки зору».
Раніше співавтор законопроекту Борис Колесников заявив пресі в стінах парламенту: «Ми запропонували свій законопроект про люстрацію - всі, хто були депутатами з 1990-го по 2014 рік, не мають права балотуватися. У тому числі, і це скликання. Всі президенти, прем'єр-міністри, губернатори - також. Якщо країна опинилася в такій ситуації - значить, винні всі: хтось більше, хтось менше. Давайте звільнимо парламент для більш прогресивної молоді ... Нехай прийдуть молоді люди, які побудують нову Україну ».
Колесніков також навів в якості прикладу досвід люстрації Польщі, і закликав враховувати досвід найближчих сусідів. «Коли Польща проводила люстрацію, то агентів КДБ виявилося більше в правих демократичних силах, ніж в лівих. І щоб не було у нас такої ж люстрації - всі, хто були при владі, не повинні в неї йти », - зазначив він.
Нагадаємо, вчора Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону «Про очищення влади». Законопроект №4359а отримав підтримку 252 депутатів. Законопроект передбачає перевірку претендентів на посаду в органах влади, а також перевірку діючих чиновників щодо їх подальшого перебування у владі.
Зокрема, перевірці підлягають відомості, зазначені в декларації про доходи і видатки, повнота і своєчасність сплати податків і зборів, відповідність видатків отриманим доходам.
Також нардепи відхилили проект закону №4429а нардепа від фракції Партії регіонів Сергія Матвієнкова, який передбачав, що до парламенту не можуть бути обрані народні депутати I-VII скликань. Законопроект набрав 126 голосів «за».
- Актуальне
- Важливе