Держава продає одного з найбільших виробників вагонів

До кінця року ФДМУ розраховує знайти інвестора для керуючої компанії «Азовмаша»

Про це повідомляє "Деловая столица" з посиланням на Фонду держмайна України.

14 серпня і. о. голови Фонду держмайна України (ФДМУ) Дмитро Парфененко підписав наказ про внесення ПАТ "Азовмаш" до переліку підприємств, які в поточному році відомство готуватиме до приватизації. Правда, вже на наступний день, 15 серпня, ПАТ виявилося у списку об'єктів, що підлягають до приватизації до кінця року. Чому так вирішили поспішити з продажем держчастки в розташованому на Сході України підприємстві, в фонді не пояснюють. При оптимальних розкладах (якщо в регіоні в найближчий місяць завершаться активні дії АТО), держпакет "Азовмаша" буде виставлений на продаж у жовтні - листопаді, а до цього часу, як розраховують в ФДМУ, умови конкурсу затвердить Кабінет Міністрів. 

ПАТ "Азовмаш" є керуючою компанією однойменного машинобудівного холдингу, що об'єднує Азовзагальмаш, Маріупольський завод важкого машинобудування, Маріупольський термічний завод, Головний спеціалізований конструкторсько-технологічний інститут (ГСКТІ), АзовЕлектроСталь, Головне конструкторське бюро вагонобудування (ГСКБВ), які знаходяться в Маріуполі. Держава володіє 50% часткою в ПАТ "Азовмаш", власником решти пакету виступає кіпрський офшор Azovmashinvest Holding Limited, який прийнято пов'язувати з депутатом від Партії регіонів Юрієм Іванющенко. Регіонал став акціонером ПАТ в 2011 році, до цього ж основним власником холдингу вважався колишній президент "Азовмаша" покійний Олександр Савчук. 

Підприємства "Азовмаша" спеціалізується на цілому ряді різнопрофільних напрямів в машинобудуванні - від випуску металургійного та гірничо-рудного обладнання, автопаливозаправників до бронетехніки та обладнання для космічної галузі. Але основним видом діяльності холдингу залишається випуск товарних вагонів і платформ, на які доводилося в останні роки до 90% його загального виробництва. Найбільшу цінність серед підконтрольних ПАТ активів являє Азовзагальмаш. На кінець 2013 року, коли виробництво залізничних вагонів "Азовмаша" складало більше 10 тис. шт., вартість цих 50% у держави оцінювалася в $ 15 млн. 

У зв'язку з обмеженнями постачань українських вагонів в Росію (їх основний ринок збуту), виробництво вагонів на "Азовмаші" в 2013 році скоротилося. Втім, через військовий конфлікт, зараз підприємство і зовсім простоює. За перше півріччя 2014 виробництво "Азовмаша" склало 586 вагонів, де на травень-червень припадає всього 9 одиниць.