В Ялті учні української гімназії у вишиванках проігнорували гімн Росії

Для тих небагатьох українських шкіл, що залишилися в окупованому Криму, навчальний рік почався не дуже просто

Учень ялтинського навчально-виховного комплексу «Український сад-школа-гімназія» № 15 Олег, чиє прізвище ми зі зрозумілих причин не вказуємо, плани почати цей рік з гімну України (хлопці хотіли знову включити його на лінійці) не справдилися, пише ДеПо

Довелося починати навчальний рік гімном країни-окупанта. 

«Нас попередили, щоб ніякої креативності не було, як в тому році (випускники цієї школи на останньому дзвонику в травні цього року заспівали український гімн, заглушивши російський, - ред). Багато побоялися, нам же ще цілий рік вчитися, - розповідає Олег. - Включали нам російський гімн і прапор російський був. Але раніше, коли гімн України включали, ми підспівували і руку до серця прикладали, а зараз, коли включили гімн Росії, то всі просто стояли, і ніхто руку не прикладав». 

І ще, повідомив юнак, близько десяти школярів не побоялися прийти на святкову лінійку у вишиванках. 

«Можливо, їх було б більше, але вишиванки у Криму вже не продають», - сказав він. 
Підручники, за словами Олега, їм привезли тільки російські, а книжок з української мови і літератури немає зовсім - пообіцяли привезти пізніше. Завтра в його класі два уроку української, і як вони пройдуть - хлопці не знають. 

Також, за його словами, в ялтинській українській школі багато новачків - дітей біженців з Донбасу. 

«Поки між нами конфліктів немає. Ну ми тільки знайомимося з ними, подивимося, що вони з себе представляють. Сподіваюся, подружимося », - каже він. 

В українській школі-гімназії Сімферополя, за словами учнівської старших класів Олександри, не було цього року ні учнів у вишиванках, ні українського гімну. 

«Нічого українського в нашій гімназії вже і немає», - розповіла нам Саша. 

Нагадаємо, у цьому навчальному році навчатися українською мовою в «російському» Криму буде дуже непросто: початкових і випускних класів з українською мовою навчання більше немає, а підручники – російськомовні.