Президент Чехії виступає за нові санкції проти Росії, якщо вторгення Росії в Україну буде доведене

Якщо буде «однозначно доведено, що Росія справді вислала свої частини на східну Україну», потрібно підтримати запровадження нового кола санкцій Європейського союзу щодо Росії

Про це президент Чехії Мілош Земан заявив сьогодні, виступаючи після дебатів у парламенті країни, передає Еспресо.TV з посиланням на Радіо Свобода.

Земан не підтримав позиції прем’єра чеського уряду Богуслава Соботки, який минулої неділі у Брюсселі заявляв, що Чехія наразі залишає за собою право не погодитися на нові санкції ЄС щодо Росії.

На думку президента, чітку позицію потрібно зайняти тільки тоді, коли факти вторгнення Росії в Україну будуть доведені чи, навпаки, агресія Росії доведена не буде. У цьому разі "я б схилився до того, щоб жодних санкцій не було, а відбулись переговори, які б привели до перемир’я", цитує президента громадське "Чеське телебачення".

Із критикою позиції прем’єра Соботки виступила також низка чеських опозиційних політиків. Зокрема, заступник голови опозиційної партії TOP09 Мартін Купка наголосив, що, ставлячи під сумнів санкції ЄС щодо Росії, прем’єр "ставить Чехію до ролі ненадійного партнера не лише щодо ЄС, але й щодо НАТО".

Міністр закордонних справ Чехії Лубомір Заоралек висловлював учора переконання, що його країна мусить пристати на спільний план Євросоюзу щодо суворіших санкцій проти Росії через її дії на дестабілізацію України.

Низка країн Заходу, а також союз НАТО заявляють, що вважають російське воєнне вторгнення до України доведеним фактом. Росія продовжує заперечувати цей факт.

Мілош Земан, лівоцентрист за політичними вподобаннями, дотримується поміркованої проросійської позиції, але час від часу виступає на підтримку України і з закликами покарати Росію.

Нагадаємо, раніше Еспресо.TV повідомляло, що чеський прем’єр хоче миру на Донбасі, боїться антиросійських санкцій і вступу України до НАТО.

На саміті Євросоюзу в Брюсселі, який завершився у ніч на неділю, було вирішено не вводити негайно нових санкцій проти Росії за її військове вторгнення на материкову частину України, але терміново розробити новий пакет санкцій протягом тижня. Водночас незгоду з розширенням санкцій ЄС стосовно Росії висловили Чехія, а також Словаччина, Угорщина й Кіпр.