Регенеративна медицина наблизилася до відновлення цілих органів

Вчені вперше застосували можливості регенеративної медицини для повного відновлення органу всередині живого організму

В майбутньому подібна практика може привести до створення методів регенерації і для людей. Як відомо, з віком люди втрачають здатності до регенерації деяких тканин і частин органів, або процеси регенерації відбуваються значно повільніше, повідомляє Cybersecurity.ru.

Група вчених з Університету Единбурга змогла повністю відтворити тимус - центральний орган імунної системи, що знаходиться у верхній частині грудної клітки. Експерименти фахівці проводили на лабораторних мишах, які з віком втрачають здатності до функціонування тимусу.

Регенерований тимус старої миші був в точності ідентичний тимусу молодої особини, яка має природні механізми для швидкого виробництва імунних Т-клітин. Нагадаємо, що в організмі Т-клітини відіграють ключову роль в боротьбі з інфекціями. Вчені говорять, що регенерований тимус був в розмірах вдвічі більшим, ніж даний орган у мишей, яким не проводили регенерацію.

Вченим вдалося запустити непрацюючий в літньому віці механізм заміни старих клітин тимуса на нові. Для цього був використаний білок FOXN1, який виробляється клітинами самого тимуса. Цей білок контролює включення генів, що керують функцією органу. Вчені збільшили концентрацію білка і так перепрограмували клітини тимуса.

У підсумку його функція у старих мишей повністю відновилася, збільшилася вироблення імунних клітин. Вчені особливо підкреслюють, що процес омолодження вдалося провести без складної хірургічної операції по пересадці органу. Ця технологія допоможе створити нові методи лікування імунних хвороб. Не виключено, що її можна буде застосувати і до інших органів, тобто в перспективі омолоджувати весь організм.

Подібні дослідження вчених показують, що схожі дії можуть дозволити істотно поліпшити функцію тимуса і у людини, що підвищило б імунітет літніх людей, а також людей з ослабленою імунною системою.

Результати дослідження вчених з Единбурга також говорять нам про те, що завдання регенеративної медицини цілком можуть бути вирішені досить простими засобами. Приміром, маніпуляціями всього одним лише білком. Виходячи з цього, як припускають вчені, цілком ймовірно те, що вже в недалекому майбутньому будуть розроблені інноваційні технології, які дозволять застосовувати для лікування організму його ж власні захисні механізми.