live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Наступником Фюле в єврокомісії стане словак Шефчович – джерела


фото: www.radio.cz
Президент Європейської комісії визначив комісара, який опікуватиметься Україною у наступні п'ять років. За неофіційними даними, цю посаду отримає представник Словаччини Марош Шефчович

Про це повідомляє видання Euractiv-Чехія з посиланням на інформоване джерело в Єврокомісії, передає Еспресо.TV

Посадовець прокоментував чутки, що циркулюють в європейських колах, про відсутність портфеля комісара з розширення та сусідства у новому складі Єврокомісії. Як відомо, з 2009 року цю посаду обіймав чеський комісар Штефан Фюле.

"В наступній Єврокомісії також буде комісар з розширення", - заявило джерело.

За словами посадовця, цю посаду знову обійме представник Східної Європи, а саме - словацький комісар Марош Шефчович.

Сфера відповідальності Шефчовича не буде повністю збігатися з тією, яку мав Фюле. Однако Україна точно належатиме до його "портфеля", наголошує видання. Деякі дані свідчать, що країни середземноморського сусідства, якими раніше опікувався Фюле (а також, імовірно, деякі країни східного партнерства) перейдуть до іншого комісара.

Марош Шефчович наразі є віце-президентом Єврокомісії, він опікується відносинами між інституціями ЄС.

Так само, як і комісар Фюле, Шефчович закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин. Він є членом партії "Курс — соціальна демократія", лідером якої є проросійський прем’єр Словаччини Роберт Фіцо.

Водночас Шефчовича не можна вважати безумовним прибічником Фіцо. Наразі невідомо, чи поділяє він погляди останнього на політику щодо України. Комісар є кар’єрним дипломатом, в 2004-2009 роках він був представником Словаччини при ЄС і, відповідно, є добре обізнаним у питаннях приєднання до Євросоюзу.

новини партнерів

19 листопада, 2019 вівторок

19 листопада, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати