У "Газпромі" кажуть, що не можуть задовольнити попит Європи на газ

Найбільший у світі виробник газу "Газпром" повідомив, що знижує прогноз видобутку газу і виробництво в 2014 році, не бачачи поки можливості задовольняти потреби Європи в додаткових обсягах палива

Однак експортер зможе виконати заявки на збільшення поставок від європейських клієнтів по мірі зростання запасів газу в підземних сховищах Європи, які належать Газпрому", пише Reuters.

Словаччина, Польща, Румунія і Австрія у вересні скаржилися на скорочення потоків газу з Росії, яка, відключивши газ Україні за борги, викликала у клієнтів з ЄС побоювання в тому, що постачання палива на захід можуть бути зупинені, як це було в 2006 і 2009 роках. 

"Газпром здійснює стабільні добові поставки європейським споживачам, ми повністю йдемо в наших контрактних зобов'язаннях. Мова (в запитах країн ЄС) йшла про так званих додаткових обсягах", - сказав глава Газпрому Олексій Міллер на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. 

Глава держави попросив підтвердити, що Газпром веде зараз поставки відповідно до контрактів, однак додаткові обсяги прокачувати не готовий. 

"Так, саме так", - сказав Міллер. 

Це ж підтвердив в середу і представник Єврокомісії, який на умовах анонімності повідомив журналістам, що "Газпром" коригує обсяги поставок, однак не виходить за передбачені контрактами діапазони. 

Єврокомісія вважає, що запаси газу в сховищах на сьогодні дозволяють забезпечити попит, однак чиновники ЄС стурбовані подальшим розвитком ситуації. 

Газпром обіцяє виконати свої зобов'язання за запасами газу: Міллер сказав сьогодні Путіну, що зараз експортер закачав у свої європейські ПСГ 3,8 мільярда кубометрів і планує закачати 5 млрд. 

"У міру накопичення газу активного в наших ПСГ (підземних сховищах газу), ми зможемо задовольнити попит наших європейських споживачів", - додав глава Газпрому. 

Міллер сказав також, що концерн знизив прогноз видобутку на 2014 рік до 463 мільярдів кубометрів газу. 

У травні експортер палива в презентації до зборів акціонерів, що планує в 2014 році видобуток в розмірі 496,4 мільярда кубометрів після 487,4 мільярда кубометрів в 2013 році.