Порошенко: Україна не стала „особливим союзником” США бо „нам дали більше”
Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу CNN у Вашингтоні, передає Укрінформ.
“Обама сказав мені “ні”, оскільки ми вже маємо спеціальний статус. Рівень співробітництва між Сполученми Штатами і Україною, рівень співпраці в безпековій та оборонній сфері є набагато більшим, ніж статус союзника поза Альянсом”, - зазначив Порошенко.
Він зауважив, що двосторонні зусилля спрямовані саме на розвиток стратегічного, оборонного та безпекового партнерства з Вашингтоном.
“Нам не відмовили, - підкреслив український президент. - Ми отримали більше, ніж просили”. Він пояснив, що досягнуто домовленості про створення спеціальної програми щодо співпраці в безпековому секторі, в Украну невдовзі приїде спеціальна група зі США для реформування сектора безпеки та оборони, в перспективі є також інші програми.
Статус MNNA для двосторонніх відносин означає пріоритетність розвитку співпраці США з певними країнами. Це включає, зокрема, можливість участі у спільних оборонних ініціативах, спільні дослідження військового характеру, участь у контртерористичних заходах, поставка обмежених видів озброєння, спільні космічні проекти.
Статус MNNA мають 15 країн: Австралія, Єгипет, Ізраїль, Японія, Республіка Корея, Йорданія, Нова Зеландія, Аргентина, Бахрейн, Філіппіни, Таїланд, Кувейт, Марокко, Пакистан, Афганістан.
Слід нагадати, що окремі з цих країн не тільки вільно купують американську зброю, але й мають американські військові бази на своїй території, тому твердження про „глибший рівень співпраці” між Україною і США виглядає дещо ризикованим.