Київські волонтери розробляють роботизовану руку-протез для воїнів АТО

Київські волонтери-техніки створюють роботорізірованую протез для наших солдатів, які втратили кінцівки в зоні АТО

За словами розробників, з таким протезом можна брати різні предмети, дзвонити по телефону, тримати чашку і стакан і навіть писати, повідомляє "Сегодня".

Ціна такого протеза буде в кілька разів дешевше іноземного аналога і обійдеться в $ 1000.

"Найскладніше в протезуванні - створити протез саме кисті руки. Щоб кожен палець згинався і міг виконувати певні функції, наприклад, взяти в руку пляшку води, ручку, набрати номер на мобільному. Іноземні аналоги коштують надзвичайних грошей - від 100 тисяч гривень. Більш того, якщо такий протез зламається, то відремонтувати його зможуть тільки в країні-виробнику, а це чималі витрати. Ми ж взялися за створення нашого вітчизняного протеза, який не поступиться іноземному ", - розповів розробник і аспірант інституту філології КНУ Денис Антипов.

Ідея прийшла Денису кілька місяців тому, коли він побачив в журналі статтю про британського розробника Джоел Гіббард, який створив роботизовану кисть-протез.

"Я написав Гіббард лист в соцмережах, розповів, що на війні багато наших хлопців позбулися рук і їм потрібні хороші протези, а я хочу розробити вітчизняний аналог. Гіббард сказав, що я можу використовувати його дизайн і розробки", - говорить Денис Антипов.

"Проблема - в тому, що багато деталей, ті ж гвинтики, в Україні не купити, і нам доводиться вишукувати їх на іноземних сайтах. Для самої ж долоні необхідно близько 200 різних деталей. Крім механічного складання, паралельно ми розробляємо датчики (кріпляться до тіла ), які повинні передавати нервові імпульси від людини протезу ", - додав розробник.

Долоня буде 4 сантиметрів завширшки, в довжину - на стандартну чоловічу долоню, вага - близько 500 грамів. На створення протеза піде майже рік.

"Коли ми його створимо, викладемо в Інтернеті ескізи, щоб можна було запустити серійне виробництво. Надалі ми хочемо розпочати створення протеза цілої руки для тих солдат, які позбулися руки по плече", - розповів Антипов.

"Такий протез буде хорошим як бюджетний варіант. Але пластикові деталі можуть швидко зношуватися, і їх потрібно буде міняти кожні кілька років", - розповів інженер-протезист Олександр Стеценко.

Раніше повідомлялось, що хлопцеві з відірваною рукою зроблять протез у Німеччині.