Звідки взялися сьогоднішні проблеми української Суперліги

Старт баскетбольної Суперліги перебуває під загрозою зриву

23-го вересня Суперліга визначилася з календарем нового сезону, який має стартувати 4-го жовтня. Вже тоді стало відомо, що українські гранди - "Азовмаш", "Донецьк" та "Кривбасбаскет" - не зіграють у чемпіонаті. Також проблеми в українському баскетболі позначив "Кіровоград", який виграв Вищу лігу і мав підвищитися в класі. Клуб взагалі припинив своє існування. Причина одна - фінансування. 

Український баскетбол дуже нагадує футбол. Клуби належать олігархам та великому бізнесу. В сьогоднішніх українських реаліях вони страждають в першу чергу. Баскетбольна Суперліга так і не стала самодостатньою. Варто нагадати, що перший розіграш чемпіонату України з баскетболу був проведений в 1992-му році. В 2008-му році ліга розкололася на дві частини: Суперлігу та Українську баскетбольну лігу. У 2009 керівниками клубів прийнято рішення про проведення єдиного чемпіонату. Цікаво, що довгий час Суперлігу було важко подивитися по телевізору. Керівництво Ліги не приділяло уваги цьому питанню, яке мало б стати ключовим і першочерговим. 

У 2012 році український чемпіонат з'явився на телебаченні, але трансляції не були рейтинговими. До цього матчі транслювалися в інтернеті. Слабка популяризація баскетболу в Україні призвела до того, що цей вид спорту так і не став привабливим для рекламодавців і бізнесу. Він дуже залежний від наявних спонсорів, а бажаючих фінансувати цей вид спорту занадто мало.

Сьогодні стало відомо, що п'ять баскетбольних клубів групи "Приват" Ігоря Коломойського не сплатили стартові внески. До завтра вони повинні перерахувати по 50 тис. грн Суперлізі, якій необхідно ще оплатити ліцензію на проведення чемпіонату в Федерації баскетболу України. 

Варто зазначити, що нещодавно Ігор Коломойський в своєму інтерв'ю розповів, що футбольну першість України не варто було починати. Можна припустити, що думка Коломойського про футбол співпадає з відношенням і до баскетбольної першості. Але не все так просто. БК "Будівельник", генеральним спонсором якого є "ПриватБанк", зніматися з першості не збирається. Цілком можливо, що Коломойський тимчасово не буде фінансувати велику кількість клубів, як це він робив раніше.

Теоретично ситуація може вирішитися. Суперліга піде на певні виключення з правил, якщо дійде згоди з Федерацією баскетболу України, і клуби розпочнуть сезон без внеску, або зроблять його із запізненням. Якщо цього не станеться - в чемпіонаті залишиться шість клубів, а Суперлігу в майбутньому може спіткати доля чемпіонату України з хокею.