Фейсбук заперечує, що російські співробітники банять українських активістів

Фейсбук не має представників ні в Росії, ні в Україні

Наприкінці серпня українські користувачі Фейсбук підтримали ідею звернутися до засновника мережі Марка Цукерберга із скаргою на цензуру: акаунти українських активістів мережа блокувала за скаргами так званих «кремлеботів», повідомляє ain.ua.

Із зверненням до керівництва мережі звернулася і Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Суть претензій до Фейсбук полягає  в наступному: в Україні немає офіційного представництва компанії, а в Росії - є, і активісти побоювалися, що рішення про блокування приймалися не за правилами, а з міркувань цензури. 

У Фейсбуці вирішили дати коментар з приводу роботи компанії в Україні, а також - з приводу системи, за допомогою якої компанія обробляє звернення користувачів і реагує на них. Цей коментар соцмережа вислала і Нацраді. 

По-перше, в компанії заявили, що Фейсбук не має представників ні в Росії, ні в Україні, а неупереджену підтримку користувачам з України надають співробітники з різних країн, що працюють в штаб-квартирі в Дубліні. 

Усі звернення та скарги користувачів розглядаються за стандартними правилами. «Ми не дозволяємо користувачам знущатися над людьми або поширювати повідомлення, наповнені ненавистю. Якщо користувачі бачать на Фейсбук щось, що може суперечити даним правилам, ми заохочуємо їх повідомляти про це », - пише Тиміш Мартиненко, який консультує Фейсбук з питань PR в Україні. 

Звернення користувачів розглядаються командами експертів, які працюють «24 години на добу» по всьому світу. Іноді трапляється, що через велику кількість користувачів мережі в різних країнах світу отримане звернення розглядається неналежним чином. Якщо таке трапляється, мережа оперативно реагує, щоб видалити або відновити контент, йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, наприкінці серпня в черговий раз в мережі була заблокована сторінка блогера Сергія Іванова. Аккаунт «забанили» після того, як Сергій розмістив заклик до росіянок не відпускати синів на війну. Також, згідно з текстом листа, була блокована сторінка Алекса Заводюка: «У зв'язку з численними скаргами «організованих груп користувачів, зареєстрованих у Росії».