Стратегія Дельта Банку дозволяє йому розвиватися, поки інші "лопаються", - ЗМІ

Сукупний капітал, набраний банком Лагуна, дозволив йому збільшити свої активи настільки, що він став претендувати на місце в першій п'ятірці

Про це пише Gazeta.ua, інформує Еспресо.TV

В умовах відтоку депозитів, стрибків курсу гривні і конкуренції з боку більш сильних гравців українські банки "лопаються" або потрапляють в пастку, намагаючись будувати фінансові піраміди. Про це заявив президент українського аналітичного центру Олександр Охріменко, йдеться у статті "Стратегії виживання для українських банків".

За словами експерта, фінустанови пішли прогнозованим, але неправильним шляхом збільшення ставок за депозитами, щоб не втратити старих клієнтів і залучити нових.

"Але це дуже небезпечно і ризиковано. Банки змушені тримати високі ставки, і про якийсь їхній розвиток навіть мови не йде", - зазначив експерт, додавши при цьому, що фінустанови не можуть собі дозволити пропонувати якісь вигідні умови по кредитах, оскільки у них немає грошей. 

"За статистикою, українські банки видали кредитів на суму 210 млрд. грн. Так ось 10% з них - близько 29 мільярдів - не гасяться. Ні відсотки, ні тіло кредиту", - заявив Охріменко. Тому звична схема залучити гроші подешевше, а віддати подорожче - не працює, пише видання, і в цих умовах вирішення системних банків, про збільшення статутного капіталу і придбання нових активів дають можливість не просто залишатися на плаву, а й активно розвиватися. 

Як приклад у статті наводиться Дельта Банк, що збільшив статутний капітал на 1,167 млрд. і який веде системну політику щодо купівлі банків.

"Співвласник банку Микола Лагун дуже скрупульозно ставиться до нових придбань. У сфері його інтересів - виключно ті банки, які цікаві з точки зору ведення бізнес-стратегії, мають розгалужену мережу відділень по всій Україні. Наприклад, у 2010 році Дельта Банк купив портфель кредитів Укрпромбанку. Це дало йому можливість швидко вийти в корпоративний сектор. Крім того, протягом 2013 Лагун зробив ще три придбання - Swedbank, Кредитпромбанк і Астра Банк", - нагадує видання.

На думку автора, сукупний капітал, що набрав Дельта Банк, дозволив йому збільшити свої активи настільки, що він став претендувати на лідерство в першій п'ятірці. В свою чергу, Нацбанк України, приймаючи рішення про видачу стабілізаційних кредитів, робить вибір на користь підтримки ліквідності системних банків, говориться в статті.

"Те, що в Нацбанку вибрали, в тому числі, і "Дельту" для надання стабілізаційного кредиту, нічого дивного немає. Швидше за все, це далеко не останній банк, який держрегулятору доведеться підтримати, щоб вижила вся фінансова система України", - підсумовує видання.