«ЗАСТУП» підтримав розвиток вівчарства на Буковині

З ініціативи «ЗАСТУПу», 16 жовтня в селі Йорданешти Глибоцького району Чернівецької області запустили ланцюгову реакцію добрих справ

«ЗАСТУП» разом із селянським обслуговуючим кооперативом «Сірет-Агро» провів благодійну акцію, внаслідок якої сільські родини одержали 20 пар племінних овець.
 
За умовами благодійної акції, кожна сім’я зобов’язується доглядати та розмножувати тварин. Молочну продукцію залишають собі, а от молодняк селяни мають передавати іншій сільській родині, котра повинна зробити так само із новим поголів’ям.
 
«Ми переконані, що така ланцюгова реакція добрих справ дозволить селянам розвивати власні сімейні господарства та підтримувати вівчарство в Йорданештах», — зазначив активіст «ЗАСТУПу» Валерій Воротняк.
 
За словами активіста «ЗАСТУПу», вівчарство у цьому селі процвітає з незапам’ятних часів. Із молочних продуктів сільські умільці виготовляють за старовинними рецептами унікальний копчений будз та вурду. Сирні продукти готують, дотримуючись секретів своїх пращурів. Саме цим майстри молочної справи і славляться в районі та за його межами.
 
Того ж дня, 16 жовтня, у Чернівцях відбувся регіональний форум політичної партії «ЗАСТУП», який пройшов у межах перевиборчого турне політсили. У заході взяли участь лідери партії Ірина Синявська та Володимир Хоменко. На форум приїхали 550 представників села, сільської інтелігенції, фахівців аграрного ринку, аграріїв, сільських голів зі всієї Чернівецької області.
 
Заступник лідера «ЗАСТУПу» Ірина Синявська підкреслила, що завданням партії є мир та хліб у кожній оселі. А для цього необхідно комплексно підійти до розв’язання проблем села.
 
«Досі жодну владу не цікавили проблеми українських фермерів та відродження села. Як наслідок, маємо найродючішу землю у світі, на якій живуть і працюють люди, що ледь зводять кінці з кінцями. Наша програма «За рідну землю!» покликана розв’язати величезний масив проблем, що накопичився в селі», — заявила Ірина Синявська.
 
Один із лідерів партії «ЗАСТУП» Володимир Хоменко підкреслив, що, насамперед, необхідна децентралізація влади: долю сіл мають вирішувати сільські громади. А для цього необхідно законодавчо розширити їхні повноваження і підкріпити грошовими ресурсами, розширивши податкову базу місцевих бюджетів. Окрім того, «ЗАСТУП» виступає за створення стимулів для фермерів-початківців, запровадження спеціального режиму сприяння для лікарів, вчителів та інших представників сільської інтелігенції, аби зробити село привабливим для життя. «ЗАСТУП» пропонує і вже реалізує ґрунтовну програму розширення сільгоспвиробництва, розбудови новітньої інфраструктури для реалізації та переробки продукції. Політсила у Верховній Раді домагатиметься ухвалення та фінансування Державної програми, яка гарантуватиме сільським дітям доступ до якісної освіти, підніме якість медицини. У селах будуть не закривати, а будувати й оснащувати сучасним обладнанням дитсадки, школи, ФАПи та амбулаторії.