live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Журналісти FT і Buzzfeed після зустрічі з "ополченцями" повідомили, що на Донбасі воюють росіяни

Всупереч офіційним заявам Кремля про відсутність на Донбасі російських кадрових військових, зустріч журналістів впливових Financial Times і Buzzfeed з "ополченцями" показала, що на сході України воюють росіяни

Зміст бесіди кореспонденти виклали в статтях для своїх видань, передає Еспресо.TV

Так, журналістка Кортні Вівер, за результатами зустрічі опублікувала на Financial Times матеріал із заголовком "Зустріч в кафе оголює реальність присутності російських військових в Україні". 

У своїй статті вона розповіла про зустріч із півдюжиною російських солдат у кафе "Плакуча верба" в Луганську, де вони вечеряли, п'ючи багато горілки.

За словами Вівер, чоловіки в новітній формі російської армії невдовзі запросили журналістів за свій столик. 

"Один з цієї групи сказав, що він та інші провели в Луганську останній місяць. Значить, вони приїхали після припинення вогню, про який повстанці домовилися з Києвом 5 вересня", - йдеться в статті. 

Як розповів солдат, який представився Максимом з Воронезької області, російські військовослужбовці тут для того, щоб навчати місцеве населення. 

"Вони сказали, що проводили навчання кожен день, включаючи вихідні, але не уточнили, якого роду навчання проводять", - пише видання. 

Журналіст зазначила, що ці люди сильно відрізнялися за виглядом від місцевих представників самопроголошеної ЛНР, які ходять в різноманітному зеленому камуфляжі і завжди мають при собі пістолети та АКМ. 

Як пише видання, шестеро чоловіків у "Плакучій вербі" були одягнені однаково - у новітню офіційну зелену камуфляжну форму російських збройних сил, яка була введена тільки в грудні 2012 року. Жоден з них не був озброєний. 

На думку журналістки, значна частина росіян, які сьогодні воюють на сході України, дійсно добровольці, як і стверджує Москва. 

"В одній із кав'ярень Донецька Олег і Сергій, два брата з Сибіру, пояснили, що вирішили брати участь в боях у Луганську, побачивши жахливе зіткнення проросійських активістів та ультранаціоналістів-уболівальників в Одесі", - йдеться в статті. 

Так, 41-річний Олег, який працює економістом транснаціональної компанії зізнався, що вважає Україну частиною Росії, а те, що відбувається на Донбасі, назвав боротьбою проти цінностей західного світу. 

"Люди кажуть, що ми в зарубіжній країні, але це не так. Це наша земля. Ця війна - не просто матеріальна, а духовна. Це боротьба проти цінностей західного світу", - сказав співрозмовник журналістки. 

Його брат, 28-річний Сергій, який працює будівельником, додав, що розцінює антитерористичну операцію як геноцид. 

"Він стверджував, що його батальйон натикався на численні тіла повстанців" з відрізаними шиями, відрізаними головами ", звинувачуючи проукраїнські батальйони в нарузі над їхніми жертвами. Київ висуває те ж саме звинувачення на адресу сепаратистів", - йдеться в статті. 

Інший учасник цієї зустрічі, журналіст видання Buzzfeed Макс Седдон визнав, що самопроголошена ЛНР формується в той час, як російські військові все ще знаходяться в Україні. 

"Крім нас, в "Плакучій вербі", одному з двох діючих ресторанів в понівеченому війною Луганську поблизу російського кордону, була тільки одна група відвідувачів. Вони запросили нас скласти їм компанію."Ми військовослужбовці російської армії", - представилися вони", - пише Седдон. 

Як зазначив журналіст, відкрита присутність російських чинних військовослужбовців свідчить про те, що Москва як і раніше жорстко контролює безпеку в ЛНР і ДНР. 

"В якомусь сенсі ЛНР - окремий всесвіт, настільки відрізаний від зовнішнього світу, що ці шестеро в "Плакучій вербі", схоже, майже не усвідомлювали небезпеки того, що вони розповіли двом американським журналістам, що є російськими військовослужбовцями, які діють нелегально в іноземній державі", - пише Седдон. 

На його думку, луганські бойовики мають намір скористатися припиненням вогню, щоб закласти основи майбутнього держави, проте не можуть без допомоги Росії забезпечити місто водою та електрикою в достатніх обсягах. 

"Москва постачає республіку всім газом і здебільшого продовольством та медикаментами. Для економіки області, заснованій на промисловості та шахтах, немає очевидного шляху розвитку", - йдеться в статті. 

Кореспондент Buzzfeed поспілкувався також з людьми з керівництва "ЛНР" на теми пенсій і законів.

Незважаючи на заяви Кремля про непричетність до українського конфлікту і відсутність намірів анексувати Луганську і Донецьку області, лідери бойовиків заявляють, що повернення до складу України неможливе. 

"Ми готові жити як незалежна країна, тому що чекаємо і знаємо, що рано чи пізно [російська анексія. - Ред.] відбудеться. Не може бути, щоб її не відбулося. Батьки завжди визнають своїх дітей", - зізнався глава самопроголошеної ЛНР Ігор Плотницький в інтерв'ю BuzzFeed News. 

"Офіційні особи повстанців ухильно відповідають на питання, звідки республіка бере гроші, їхні відповіді сильно суперечливі. "Віце-прем'єр" Нікітін сказав, що в бюджеті є десятки мільйонів доларів від "місцевих бізнесменів", які платять податки добровільно. "Віце-спікер" парламенту Винокуров сказав, що насправді в "уряду" дефіцит бюджету, а податки вони взагалі не збирають", - пише журналіст. 

Відзначає журналіст і те, що представники ЛНР і ДНР, попри загальну назву місцевості Новоросія, не планують об'єднуватися. 

За його словами, Плотницький сподівається на допомогу згори.

"Кожен день священики читають дітям у школах годинні проповіді про згубність західних цінностей, які Плотницький визначає як "гомосексуальний шлюб, лесбійство і содомія", - йдеться в статті.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати