live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна повертає на озброєння найпотужніші в світі гаубиці «Піони»

Збройні сили України активно відновлюють легендарні радянські самохідні артилерійські установки 2С7 «Піон»

Про це йдеться у відео, оприлюднене в Youtube, передає Еспресо.TV.

Зокрема, над відновленням однієї з найпотужніших артилерійських систем світу працюють на  ремонтному артилерійському підприємстві Міністерства оборони України.

Військові кажуть, що це дуже потужна зброя:  снаряд вагою 100 кілограмів може подолати відстань майже в 50 кілометрів. 203-міліметрова гармата «Піон» може за дві хвилини здійснити три постріли. «В свій час вона розроблялася і передбачалась для стрільби ядерними боєприпасами», - каже військовий.

За словами співробітників заводу, «Піони» не експлуатувалися дуже довго. «Однак так склалася ситуація в країні, що ми змушені зняти зі зберігання і привести ці машини у бойовий стан і приступити до захисту своїх рубежів», - зазначають військові.

Довідка:

2С7 «Піон» - це радянська самохідна гаубиця, призначена для знищення особливо важливих об'єктів і засобів ядерного нападу в тактичній глибині на відстані до 47 км. «Піон» може стріляти як ядерними, так і звичайними боєприпасами.

Військові експерти кажуть, що в перший і останній раз ці установки використовувалися у російсько-грузинській війні ( «війна 888»).

Нагадаємо, у 1996 році Україна відмовилась від використання "Піонів" і передала їх на зберігання за умовами здачі ядерної зброї.

Все по темі

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати