Росіянка проговорилась, де Росія знімає брехливий фільм про «доблесних ополченців»

Кремлівську пропагандистку, що через власну необачність вибовтала правду, викрили у мережі

Російське телебачення знімає фільм про «Новоросію» в Арзамасі (Нижегородська область, Росія), а «бої у Слов’янську» - в Ростові, повідомляє Обозреватель.

Як повідомив журналіст Олег Леусенко у своєму блозі, він недавно натрапив на відеоролик в Інтернеті під назвою «Війна за свободу». Відео протягом 5 хвилин розповідається про «героїв «Новоросії». На перших кадрах показано, як в одній зі шкіл Донецька діти сидять на уроці історії, а вчитель переконує їх у тому, що «фашистська хунта винищує безвинних героїв молодої країни «ДНР».

«7 квітня 2014 війська фашистської хунти напали на «Донецьку Народну Республіку». Жах і страх відчув кожен житель «Новоросії». Війна триває досі...», - розповідає вчителька дітям на відео.

Ролик виявився постановочним і знятим навіть не на території України. Як написав Леусенко, його друг, користувач під ніком v_n_zb, набравшись сил і додивившись ролик до кінця, побачив в титрах до фільму імена авторів сценарію і режисера. Також наприкінці ролика «особлива подяка» висловлюється «арзамаському Страйкбольному об'єднанню «Барракуда» і директору школи № 10 Шалановій Ірині Вадимівні».

Блогери пішли далі й знайшли через Google школу №10, яка розташована в Арзамасі (Нижегородська область, Росія), порівняли фото школи з кадрами з відео і ось що отримали:

Школа, видавана за донецьку, виявилася російською. Google також допоміг підтвердити, що директором арзамаської школи № 10 дійсно є Шаланова Ірина Вадимівна, подзвонити, правда, в школу користувачам мережі не вдалося. Гарячої лінії там немає. Але блогери з'ясували, хто поширює «документальне кіно» - «Перше інформаційне агентство», яке знаходиться за адресою Росія, місто Москва, провулок Колимажний, 7. Головним редактором є Крамар Андрій Петрович.

Але найцікавіше, що зазначена в титрах до «фільму про ополченців» як другий режисер Крістіна Селіваненко виявилася тією самою актрисою, яка знімалася в ролі вчительки.

Блогери знайшли на її сторінці підтвердження тому, що фільм постановочний. Вона навіть не приховує цього. Окрім цього, у мережі Селіваненко також зізнається, що знімає для Кремля постановочні фільми під «документалістику».

Крістіна Селіваненко також дала невеликий коментар до того стрічки, де вона зіграла головну роль: «Переглянула я ще раз наш ролик.. свіжим поглядом ... прекрасний! Бойові хлопці відмінно зіграли, типажні, красені, вибухотехнік - просто молодець, оператор наш ... тільки з ним працюватимемо, рівень те, що потрібно. Рідко, коли люди розуміють, що тобі хочеться бачити і можуть втілити це в життя, тобто людина в роботі розуміє з півслова і робить все, як потрібно, швидко і якісно. Це саме художня, красива робота. І кров у нас вийшла, і поле з метеликом і коротше всі нюанси, як хотілося, навіть краще. І знімали з великою швидкістю, були конкретні обмеження за часом і у бюджеті. Кілька годин на одну сцену і кілька годин на іншу - це високий рівень. Було б більше грошей, то на 50% було б крутіше, але і так добре. А скоро дознімаємо важливі дві сцени, і тоді можна в ефір пускати. Доки не віддаємо. А в наступному ролику хотілося б, звичайно, бачити танки. Сценарій вже є, а про цивільних можна зняти красиво, можна зняти так, що глядачі будуть плакати, але мене особисто поки перетискає знімати таке горе. Як вирішить режисер, так і буде, останнє слово за ним, а я підтримую», - написала вона.

Але, за словами блогерів, дівчина виявилася досить дурною, бо відкритим текстом на публічній сторінці в Інтернеті обговорює пікантні питання зйомок «фільмів про бойовиків». Блогери-журналісти також знайшли в її листуванні з одним з друзів діалог, в якому дівчина сама видає той факт, що «фільм» знімався не в Україні, та й сама вона в Україні ніколи не була, і не знає, які тут пейзажі: «А там, в «укропії», взагалі берізки є?».

«Ось так кремлівська пропаганда фільми знімає. А «вата», надивившись цих фільмів, у коментарях пише - ми, мовляв, в новинах бачили, ми кіно з передової бачили, там діти, яких розіп'яли, розповідали... І добре, що існують в цих командах подібні дурепи, які всю таємницю на сторінках в соцмережах викладають», - підбив підсумок свого розслідування блогер.