Держдума РФ прийняла закон про створення вільної економічної зони в анексованому Криму

Держдума РФ на пленарному засіданні в п'ятницю прийняла в третьому читанні пакет законопроектів про створення вільної економічної зони на території Криму і Севастополя

Про це передає Інтерфакс-Україна, інформує Еспресо.TV

Документ передбачає особливий правовий режим на території Республіки Крим та Севастополя з метою залучення та здійснення інвестицій, застосування митної процедури вільної економічної зони, створення та функціонування вільних портів і СЕЗ. Режим СЕЗ буде введений на 25 років з можливістю продовження.

Особливий режим здійснення підприємницької діяльності включатиме в себе особливі умови оподаткування та надання субсидій на відшкодування витрат учасників СЕЗ на сплату митних зборів, податків і зборів щодо товарів, ввезених для реалізації інвестиційних проектів.

На території СЕЗ також встановлюється особливий правовий режим. В його рамках пропонується залучати до трудової діяльності іноземних громадян. Для в'їзду іноземних громадян - представників організацій та інвесторів і громадян, що прибувають в туристичних цілях, буде встановлено спрощений порядок оформлення віз.

Юридична особа може бути включена до єдиного реєстру учасників СЕЗ, якщо вона зареєстрована на території Криму або Севастополя, перебуває на обліку в податковому органі і має інвестиційну декларацію.

Учасники вільної економічної зони не вправі здійснювати діяльність у сфері користування надрами для розвідки і видобутку корисних копалин, а також займатися розробкою родовищ континентального шельфу.

Учасники вільної економічної зони здійснюють інвестиції у формі капітальних вкладень. Для суб'єктів малого і середнього підприємництва вони повинні становити не менше 3 млн рублів, для решти учасників - 30 млн рублів. Ці вкладення повинні бути здійснені протягом трьох років з дня укладання договору про діяльність у ВЕЗ.

Другий закон, прийнятий на засіданні, знижує для учасників ВЕЗ тарифи страхових внесків з встановлених чинним законодавством 30% до 7,6%. Такий тариф діятиме для учасників, зареєстрованих в перші три роки існування СЕЗ. Тариф буде діяти протягом 10 років з моменту отримання юрособою статусу учасника СЕЗ.

Крім того, депутати прийняли закон "Про внесення змін до Податкового кодексу РФ", що встановлює особливий режим оподаткування для учасників ВЕЗ.

Так, документом передбачається встановлення зниженої ставки податку на прибуток організацій. Податкова ставка по частині податку, що зараховується до федерального бюджету, встановлюється в розмірі 0% на термін 10 років.

Законами Республіки Крим і Севастополя може встановлюватися знижена ставка податку на прибуток, що зараховується до бюджетів суб'єктів РФ (18%), при цьому вона не може бути вище 13,5%.

Для використання таких податкових ставок юрособа зобов'язана вести окремий облік доходів і витрат, отриманих і понесених від діяльності, здійснюваної за договором про СЕЗ, і решти доходів і витрат.

Крім того, документ дає право Республіці Крим і Севастополю встановлювати знижену ставку єдиного сільськогосподарського податку (6%). В 2015-2016 роках ставка може бути знижена до 0%, в 2017-2021 роках - до 4%.

Закон також змінює положення про спрощену систему оподаткування. Так, для юросіб, які перебувають на території Криму і Севастополя, скасовується обмеження по доходам, після якого організація не має право перейти на спрощену систему оподаткування. Це стосуватиметься організацій, що подають повідомлення про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня 2015 року.

Якщо особа використовує спрощену систему оподаткування, податкова ставка в 2015-2016 роках законами Республіки Крим і Севастополя може бути зменшена до нуля. В 2017-2021 роках податкова ставка може бути зменшена з 6% до 4%, або з 15% до 10%. При цьому в 2017-2021 роках податкові ставки не можуть бути нижче 3% і можуть диференціюватися в залежності від категорій платників податків.

Податкова ставка по патентній системі оподаткування (6%) в 2015-2016 роках також може бути зменшена до нуля законами Криму і Севастополя. В 2017-2021 роках вона може бути зменшена до 4%.

Закон звільняє від обкладання податком на майно то майно організації, яке було створено або придбано в цілях реалізації інвестиційного проекту. Пільга буде поширюватися на майно, розташоване на території СЕЗ, на період 10 років з місяця, наступного за місяцем постановки на облік вказаного майна.

Закон "Про розвиток Кримського федерального округу і вільну економічну зону на територіях Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя" і супутні закони наберуть чинності з 1 січня 2015 року