Американські інвестори зацікавлені у співпраці з Україною

Незважаючи на важку ситуацію в Україні, 12-14 листопада 2014 року у м. Нью-Йорк, США, відбулася IV Міжнародна конференція «Інвестиції в Україну», яка стала першим заходом після парламентських виборів в Україні, організованим A7 CAPITAL на тему інвестицій

Учасники конференції обговорили політичні та економічні питання реформування найбільш перспективних галузей економіки, законодавчі зміни, антикризові заходи покращення інвестиційного клімату України, шляхи залучення інвестицій, позитивні і негативні нюанси співпраці з українським бізнесом та інші актуальні питання американо-українських торгівельних відносин. Ця подія стала третьою у серії заходів цього року після Лондону та Франкфурту.

Дмитро Шимків, заступник голови Адміністрації Президента України, по скайп-зв’язку відмітив, що порядок денний реформ для Україні – це досить комплексний набір реформ, що складається з трьох напрямків: 1) стратегічний з горизонтом до 6 років; 2) операційний з горизонтом до 3 років; та 3) тактичний до кінця цього року та наступний рік. Ми знаємо, що найбільше іноземні інвестори скаржаться на судову та правоохоронну системи, а також рівень корупції.

Юрій Сергеєв, постійний представник України при ООН, зазначив, що проведення такого форуму для України є дуже актуальним. Комплекс політичних, дипломатичних та військових заходів здатен стримувати спровокований конфлікт на сході України. Водночас, необхідно вжити економічних заходів. Найважливіше для цього – це економічний успіх України і заохочення України до розвитку. Для досягнення цього потрібна м’яка влада та м’яка сила, а також інвестиції у певні галузі.

Марія Барабаш, керуючий партнер A7 CAPITAL, зазначила, що є велика зацікавленість інвесторів до інвестиційних можливостей в Україні. Ми розуміємо, що ситуація дуже складна, але саме зараз для України дуже важливо наголосити на необхідності інвестицій. Найбільше західних інвесторів цікавить сільське господарство, ІТ-сектор, ринок споживчих товарів, але саме з 2014 року великий інтерес отримала галузь енергетики, зокрема, через курс валют, газове питання та ситуацію на сході України. Ми отримали запит, наприклад, від американської енергетичної компанії, яка дуже зацікавлена сектором альтернативної енергетики, а саме сонячними електростанціями і планує придбати такі електростанції в Україні.

Олександр Смірнов, генеральний директор Холдингу ПОРТІНВЕСТ, відмітив, що сьогодні Україна все ще зона ризику для інвесторів, насамперед через високий рівень корупції, недосконалість законодавства та поки що нездійснені реформи. Бізнес має інвестиційні проекти, які сприятимуть розвитку провідних галузей економіки. Надійдуть завтра інвестиції в Україну чи ні, залежить лише від держави. На конференції черговий раз пролунало, що інвестиції прямують лише в держави, які створили для цього прозорі та захищені законодавством умови. Лише це є сигналом для інвесторів, що їх там раді бачити та їх проекти дійсно потрібні державі.

Мирон Рабій, партнер МЮФ Dentons, зауважив, що наразі Україна як ніколи потребує значних інвестицій із Заходу для збереження стабільності. Основних цілей, які ставив перед собою Євромайдан, було досягнуто шляхом проведення президентських та парламентських виборів, котрі щойно відбулися. Ринок очікує на формування нового уряду і сподівається побачити план ключових реформ строком на 100 днів. Чимало істотних реформ вже відбулось (рівень корупції значно знизився, корумпованих політиків усувають від влади, спрощуються механізми ведення бізнесу). З огляду на це, новому уряду України слід вжити швидких дій для переходу від нинішнього «антикризового» підходу, орієнтованого на вирішення найбільш гострих поточних проблем та забезпечення фінансових показників (особливо з урахуванням нещодавніх дуже негативних процесів в енергетичному секторі), до повномасштабної Програми Реформ, якої потребують країна і ринок.

Серед компаній, що були присутні на заході Barclays, J.P.Morgan, Barclays, Nomura, Lazard Asset Management, Карпатигаз, USoft HTI, Willis Insurance Brokers, AIM Group, AIAC Investment Group, Forbes USA, Planet Money, Institutional Investor, National Public Radio, та інші.

Партнери заходу: Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, Dentons, Холдинг ПОРТІНВЕСТ, Miratech, Міжнародні Авіалінії України, Серед медіа-партнерів заходу: Еспресо.TV, Економічна правда, Інтерфакс-Україна, KyivPost, Апостроф, Fixygen, Commercial Property, Financial Director, Ukrainian Journal of Business Law, Obozrevatel.com, Platfor.ma, Нафта&Газ, InVenture.

Інформаційний партнер – Європейська бізнес асоціація в Україні. Подія проходила за підтримки Нью-Йоркської Асоціації Аналітиків Цінних Паперів (NYSSA), Американської торгівельної палати в Україні, Ukrainian Retail Association, Центру транспортних стратегій, Української асоціації інвестиційного бізнесу, Києво-Могилянської Бізнес Школи та Київської Школи Економіки.

Для тих, хто не зміг відвідати форум за даним посиланням доступна повна онлайн-трансляція заходу (з українським перекладом).